Balıkesir Merhaba Gazetesi

1 YIL İÇİNDE ÇAMLIĞA ÇIKILACAK

1 YIL İÇİNDE ÇAMLIĞA ÇIKILACAK
12 Kasım 2014 - 0:16

Genel

TELEFERİKLE SEYREYLE BALIKESİR

Atatürk parkından Çamlığa şehri seyrederek vatandaşlarımız teleferikle çıksın dedik.

Büyükşehir belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, Atatürk parkından Çamlığa uzanan seyirlik teleferiğin hazırlıklarına başlandığını bildirdi.

Çamlıkta yapılacak düzenleme ile vatandaşlar rahatça Atatürk anıtında dolaşıp sohbet edebileceği mekânlarda oturacak.

1 YIL İÇİNDE ÇAMLIĞA ÇIKILACAK

Biliyorsunuz İstanbul ve Kocaeli dışında, Ankara, Konya, Bursa’da bütün şehir oldu. Bunlar25-40km çapındaki alanda sorumluluğu olan belediyelerdi. Şimdi ise Bursa belediyesi en uç köşedeki Orhaneli Belediyesi ile ilgileniyor. Ankara belediyesi Evren Belediyesinin suyu kanalizasyonu ile ilgileniyor. Büyükşehir için büyük düşünmek gerekir. Bursa’da yapılan gezide bizimde Balıkesir’de düşündüğümüz hem merkezde, hem de körfez bölgemizde Kaz dağların da, Altınolukta teleferik düşüncemizi dile getirdik. 2 aydır teleferiği yapacak olan şirketle görüşmeler yapıyorduk. Kazdağlarını dolaştık. Balıkesir’i dolaştık. Bursa teleferiğini yapan İtalyan firması yetkilileri ile görüşme fırsatını yakaladık. Ve sorduk; Ne zaman Atatürk parkından Çamlığa teleferikle çıkacağız?

13 DAKİKA’DA PARKTAN ÇAMLIĞA UZANAN SEYİR

‘’Balıkesir’in içinde önce Atatürk parkından Çamlığa şehri seyrederek insanlar teleferikle çıksın dedik. İnsanlarımızın vakit geçireceği Çamlıktaki alanlara da düzenleme getirip onlar için projeleri yaptırıyoruz. Çalışmaları yoğun bir şekilde devam ediyor.13 dakikada Atatürk Parkının oradan Bayrağımızın olduğu Atatürk Anıtının olduğu Çamlık tepesine çıkmış olacağız. Görüntüsü, havası farklı. Bunları halkımıza yaşatacağız. Altınolukta yapılacak teleferikle ilgili milli parklarla görüşmelerimiz sürüyor. Milli Parklar orman Bakanlığı ile diyaloglarımız sürüyor. Bir yıl içinde biz Çamlığa çıkarız diyorum. İnşallah bunları gerçekleştireceğiz.’’

MİLLİ KUVVETLERİN TRAFİĞİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur çıtayı yükseltti. Önce merkezde düşündüğümüz daha sonrada körfez bölgemizde Kaz dağlarında Altınolukta teleferik düşünüyoruz.’ dedi. Yerel yönetimler Genel Başkan Yardımcısı başkanlığında Bursa’da düzenlenen toplantıya Bazı Bakanlar ve 18 Büyükşehir Belediye Başkanı ile birlikte katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, yapılan toplantıyı değerlendirdi. MERHABA’ya özel açıklamalarda bulunan Başkan Uğur, Toplantıda yerel yönetimler ve belediye başkanlarının bazı talepleri dile getirildi diyerek, Tecrübeli belediye başkanlarının da bir takım talepleri olduğunu söyledi. Başkan Uğur, ‘Örneğin dendi ki ;’ ‘trafik konusu Büyükşehir’e bırakılsın.’ Kanun diyor ki Büyükşehir belediyesi mobese kameralarını yaparsa, cezaların yüzde 30’unuda Büyükşehir alıyor. Kameradan 60 denen yerde 70’le gidilmişse anında tespit ediliyor. Bizde bunu böyle düşünüyoruz trafik konusu Büyükşehir’e bırakılsın. Milli Kuvvetler caddesinde bile kaldırımları işgal eden araçlar olmaya başladı. Kaldırıma bırakıp gidiliyor Polis karışıyor. Sorumlunun tek olması lazım. Sorumlu kim? Bir kişinin cezayı kesip işi takip etmesi lazım.’ diyerek trafik konusunda yapılabileceklerinde konuşulduğunu aktardı.

ÖZEL HABER:SEMRA AMAN AKYÜREK

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.