Balıkesir Merhaba Gazetesi

100 YIL GEÇSİN

100 YIL GEÇSİN
30 Mayıs 2015 - 0:05

Genel

Gün siyaset günü. Seçimler kapıda. Heyecan dorukta. Halk yine şaşkın. Öyle söyleniyooooor,  böyle söyleniyor. Harika bir ortam. Herkes konuşuyor. Kavga yok. Çatışma yok. Kim neyin ucundan tutmuşsa o tarafa çekiyor. 100 yıl geçsin böyle olsun. Demokrasi pekişsin. Yanlışlar düzeltilsin.

Bütün bayramlar adrenalin yüklüdür. Okul açılış günleri, işyeri açılış günleri, tatil başlangıçları da böyledir. Vücut bu zamanlara adrenalin salgılar.  Önce çok yorulur sonra huzur yaşarız hepsinde. Seçimlerde böyle olmaya başladı. Oy kullanmaya giderken çok heyecanlanır sıramızın gelmesi için sabırsızlanırız. Pusulayı aldık mı elimize güç bizdedir. Halktadır. Oradaki görevlilerin söylediklerini yaparak vatandaşlık görevimizi yerine getirirken hakkımızda hayırlı olsun der mühürü basarız. Adrenalin her yanımızı sarmıştır. Tüm Türkiye’yi sarmıştır. Türkiye canını kanlandırmakta ve gençleşmektedir.

Bizim vatandaş olarak yaptığımız görev geleceğimizin mimarisi ve çocuklarımıza mirastır.  Hep sorarız gençlik iksiri nedir diye. İşte apaçık ortada. ADRENALİN.Partilere, insanlara ve sistemlere küsüp  oy kullanmamak, seçimin heyecanını azaltmak önce kendimizi sonra ülkemizi erken yaşlandırır. Gelin hep beraber oy kullanalım. BALIKESİR’İ oy kullanma yüzdesinde TÜRKİYE BİRİNCİSİ YAPALIM. Şu koca köy dedikleri Balıkesir’in gençlik iksirini nasıl yudumlayım kendine geldiğini tüm dünyaya gösterelim.

Rüzgarın yönünden ve neminden hava tahmini yapabilen nine ve dedelerimiz ne zorluklarla seçimlere girdiler. Bizim vefa borcumuzdur onlara halk olarak oy kullanmak. Unutmayalım toplumlar hak ettikleri gibi yönetilirler.

Sağlıklı toplumun tüm dünyaya gücünü göstereceği güne az kaldı. Donanımlı bir doktorun başarılı ameliyatı sadece kendi başarısı değildir. Ameliyathanenin tüm koşullarının hazırlanmasında emeği geçen bakım personeli, cerrahtan önce hazırlanan ameliyat hemşiresi, bir gün önceden hazırlık yapan anestezi doktoru ve teknikerleri, elektirik ayarlarının doğru çalışmasını sağlayan teknik personel, hasta yakınlarına bilgi aktaran tıbbi sekreterde bu ameliyatta başarının ortaklarıdır. Sadece doktora değil hepsine teşekkür eden toplum olduğumuzda seçimin galibi hepimiz oluruz.

Saygı ve sevgilerimle….

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.