Balıkesir Merhaba Gazetesi

128 Milyar Dolar

128 Milyar Dolar
Prof. Dr. İbrahim Aydın
Prof. Dr. İbrahim Aydın( ibrahimaydin@gazetemerhaba.com )
23 Nisan 2021 - 8:35

128 Milyar Dolar

CHP, birşey ortaya atarsa veya iddia ederse hemen akla Sedef Kabaş geliyor. Sedef Kabaş kim mi? CHP teşkilatlarına eğitim ve seminerler veren kişi.

Kabaş CHP teşkilat eğitim programında Nazi Almanya’sının Propaganda Bakanı Joseph Gobbels’i örnek göstererek diyor ki; ”Kitleleri yönlendirmek ve etkilemek istiyorsanız ortaya koccaamaann bir yalan atın, ama çok büyük bir yalan olsun. İkinci kriter çok basit bir yalan olsun. Sonrasında da bu basit ve çok büyük yalanı sürekli tekrar et. Ardından kitlelerin o yalanı nasıl gerçekmiş gibi kucakladığını otur seyret..” Hele hele bir de bu yalanı yemeğe hazır %25 kitlen varsaa, işin kolay..

Günlerdir bir 128 milyar dolar nerede propagandası var. Millet zannedecek ki Merkez Bankası’nda banknotlar halinde bu parayı iktidar kamyonu yanaştırdı, paraları yükledi gitti. Akıl tutulması, izan eksikliği! Hükümet ne hikmetse bu komik iddiayı ciddiye almadı. Ancak son dört yıldır yaşanan ekonomik saldırılar, 15 Temmuz darbesi, asrın salgın hastalığının getirdiği ekonomik sonuçlarla vatandaş zor durumda. Zor durumdaki vatandaş iddiayı gayet ciddiye alıyor. Dünyaki her ülke ekonomik olarak zor durumda diyebilirsiniz. Ay sonunu getirmekte zorlanan vatandaş, kendi ekonomisini düşünür, diğer ülkelerin ekonomisini değil. Nokta.

Derken DSP’nin eski Ekonomi Bakanı Masum Türker, bırakın 128 milyar dolar ile ilgili hükümeti eleştirmeyi, yurt dışındaki altınlarımızı akıllıca taktikle ülkeye getirmekle övüyordu. Bu olaydan sonra ülkeye ekonomik saldırıların başladığına dikkat çekiyordu.

***

Asıl dananın kuyruğu CHP’nin kanalı Ulusal TV’de, CHP İstanbul milletvekili İlhan Kesici’nin 128 milyar ile ilgili yaptığı açıklama ile koptu. Kesici dedi ki “Bu sorunuza cevap verirsem sorumuzu kırmış olurum!!!” Bak bak senn..

Devlette tüm işlemlerin kayıt altında olduğuna dikkat çeken Kesici, Merkez Bankası’ndaki rezervin kaybolmadığını, hesaplara açık bir şekilde erişilebildiğini söyledi iyi mi? Hayyydii!! Gerçi sonradan “partimle aynı görüşteyim” diye kıvırdı ya, neyse!

Aynı zihniyet Yalova ve İzmir Menemen belediyelerindeki yargı ispatlı yolsuzluklar sonucu görevden alınan, hüküm giyen CHP’li belediye başkanları ile ilgili cümle kurduklarını gördünüz mü? Bunları aday gösterirken kefil olanlar milletten özür diledi mi? Hayır. Ah bu senin hırsız kötü, benim hırsız iyi meselesi.

Gelgelelim 1990 sonlarında 500 milyon dolar borç için kapı kapı gezen Türkiye’de, günümüzde 128 milyar dolar kayıp diye algı yapılıyor. Aslında nereden nereye geldiğimizin dolaylı itirafın bir çeşidi bu. Kalın sağlıcakla…

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.