Gündem

13 Yılda 18 Defa Sınava Girdi Başaramadı

13 Yılda 18 Defa Sınava Giren Çelik Ehliyet Hayaliyle Yaşıyor

13 Yılda 18 Defa Sınava Girdi Başaramadı

13 Yılda 18 Defa Sınava Giren Çelik Ehliyet Hayaliyle Yaşıyor

Hatay’ın Kumlu ilçesinde yaşayan 53 yaşındaki Abdurrahman Çelik, ehliyet alabilme hayaliyle girdiği 18 sınavdan da başarısız sonuç aldı. 2011 yılında sürücü kursuna yazılarak sınavlara girmeye başlayan Çelik, 13 yıllık çabalarına rağmen başarılı olamamanın üzüntüsünü yaşıyor.

13 Yilda 18 Defa Sinava Girdi Basaramadi 1

“Gece Gündüz Çalışıyorum Ama Olmuyor”

Ehliyet sınavlarının zorluğuna dikkat çeken Abdurrahman Çelik, “Gece gündüz çalışıyorum ama olmuyor” diyerek duygularını dile getirdi. Sınav sorularının zorluğundan yakınan Çelik, “Ehliyet sınavı ile ilgili durumum 2011 yılında başladı. 2011 ile 2024 arası bu aralar içerisinde 5’inci dosyamı yeniledim. Bir türlü yazılı sınavı geçemiyorum. Fazla okumadığımızdan kaynaklanıyor, okuduğumu anlayamıyorum. Doktora sorsan doktor bile bu soruları bilmez” ifadelerini kullandı.

“Şoförlüğüm Çok İyi Ama Yazılı Sınavı Geçemiyorum”

Aracı olmasına rağmen kullanamadığını ve daha önce ehliyetsiz araç kullandığı için trafik cezası yediğini belirten Çelik, komşularının yardımıyla günlük işlerini hallettiğini söyledi. “Evimin önünde araba var ama kullanamıyorum. Komşularımdan ehliyetli olan varsa onlar beni düğüne, cenazeye ya da başka bir yere götürüyor. Bana komşularım yardımcı oluyor. Daha önce ehliyetsiz arabayı kullandım, yakalanıp ceza yedim. Ceza yediğimden itibaren ondan beri de daha arabayı kullanmıyorum” dedi.

13 Yilda 18 Defa Sinava Girdi Basaramadi 2

Abdurrahman Çelik, sürücü kursunun verdiği kitaplara ve çeşitli dijital programlara çalışmasına rağmen bir türlü sınavı geçemediğini belirtti. “Ehliyet sınavına ilk girdiğimde yaşım 40’tı şu an ise 53 yaşındayım. 13 yıldır ehliyeti alamıyorum. Ehliyet sürücü kursunun verdiği kitaba da çalışıyorum, telefondan bazı programlar indirdim oradan da çalışıyorum. Hepsine çalışıyorum bir türlü olmuyor bir türlü sınavı geçemiyorum. Gece gündüz çalışıyorum olmuyor. Benim şoförlüğüm ve direksiyonum çok güzel ama ben bu yazılı sınavı bir türlü geçemiyorum. Ondan dolayı da ehliyeti alamıyorum” diye ekledi.

Tansu Çiller’in Eşi Özer Çiller Hayatını Kaybetti

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu