Balıkesir Merhaba Gazetesi

15 Şubat’ta yapılacak Parti Meclisi’ne hazırlanıyorlar.

15 Şubat’ta yapılacak Parti Meclisi’ne hazırlanıyorlar.
03 Şubat 2015 - 0:04

Genel

CHP İlçe başkanları seçim için toplandı

2015 seçimlerine hazırlanan CHP Balıkesir örgütü, il başkanlığında bir araya geldi. Başkanlar, ön seçimi, sandık çevresi ve mahalle temsilciliği çalışmalarını görüştü.

2015 genel seçimleri hızla yaklaşırken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) örgütü de seçim çalışmalarını hızlandırdı. CHP İl Başkanı Mete Erol, dün ilçe başkanları, kadın ve gençlik kolları yöneticileri ile parti binasında bir toplantı yaptı.

İl Başkanı Mete Erol, uzun süredir il merkezi ve ilçelerde yaptıkları çalışmalarda 2015 seçimleri için aday belirleme sürecinde uygulanacak yöntemler, sandık çevresi sorumluları, mahalle temsilcileri ile ilgili çalışmalar, temsilcilerin atanması gibi konular üzerinde durduklarını, ilçe başkanları ile de bu konuların görüşmek için bir araya gelindiğini söyledi. Erol, CHP Balıkesir örgütü olarak planladıkları işleri uygulamaya koyabilmek için çalıştıklarını, 15 Şubat’ta Ankara’da yapılacak Parti Meclisi (PM) toplantısı öncesinde Balıkesir’deki çalışmaların bir rapor halinde parti genel merkezlerine iletileceğini bildirdi. Erol, çalışmaların bu hafta içinde bitirileceğini açıkladı.

CHP’de aday belirleme sürecinde ‘ön seçim’ beklentisi de devam ediyor. CHP’nin 15 Şubat 2015 tarihinde yapacağı Parti Meclisi toplantısında bu konunun netleşmesi bekleniyor.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) seçim takvimini açıklamasıyla birlikte siyasi partilerin çalışmaları daha da hızlanacak. HABER:GAMZE ATİLA

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.