Balıkesir Merhaba Gazetesi

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi İle Bu Millete Zincir Vurmayı Denediler Ve Başaramadılar Başaramayacaklar

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi İle Bu Millete Zincir Vurmayı Denediler Ve Başaramadılar Başaramayacaklar
15 Temmuz 2021 - 15:45

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi İle Bu Millete Zincir Vurmayı Denediler Ve Başaramadılar Başaramayacaklar

Bu aziz milletin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Liderliğinde söyleyecek çok sözü, hayata geçireceği çok projesi var. 15 Temmuz, vatanımızın bölünmez bütünlüğünün, aziz milletimizin kararlılığının ve cesaretinin, milli birliğimizin ve beraberliğimizin tüm dünyaya bir kez daha gösterildiği bir destandır.

5 yıl önce bugün milletin iradesi bir kez daha tarih yazdı. Vatanımızın istikbali ve demokrasi için canını hiçe sayan, kendilerini tankların önüne siper eden vatandaşlarımızın kahramanlıkları halen hafızalarımızda ilk günkü tazeliğini koruyor.Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer alan milletimiz demokrasi ve bağımsızlık ruhunu verdiği mücadele ile ortaya koymuştur. Birlik ve beraberlikle bozguna uğrattığımız, Gazi Meclisin bombalandığı bu karanlık günü unutmuyoruz, unutmayacağız. Kadınıyla erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla, her kesimden insanı ile Türk milleti, ülkesinin sahipsiz olmadığını göstermiştir.  Milletimizin her bir ferdi, ezanı, bayrağı, özgürlüğü ve geleceği için gerektiğinde yenilmez birer kahramana dönüşebileceğini ayrıca ispatlamıştır.

Evet, 15 Temmuz gecesi, hürriyet aşığı bu millete zincir vurmayı tekrar denediler ve hamdolsun başaramadılar. Ezanımızı susturmak, bayrağımızı indirmek, milli iradeyi ayaklar altına almak, geleceğimizi karartmak isteyen hainleri, ayrıca şanlı bir direnişle hüsrana uğrattık. Dünyada, şehadete cesaretle yürüyen, şairin ifadesiyle ‘Ölümü de öldüren Rabbe secdeler olsun’ diyerek hainlerin karşısına dikilen bir başka millet yoktur.Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde FETÖ’yle mücadelemiz sürecektir. 15 Temmuz ruhunu daima yaşatacağız. Vatanımızı ve bizi bölmeye çalışanlar bilsinler ki; demokrasimize kast edecek, milletimizin iradesini yok sayacak herhangi bir girişime karşı demokrasi nöbetimiz devam etmektedir.15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor, başta Ömer Halisdemir olmak üzere ayrıca kahraman şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize sıhhat diliyorum.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.