Balıkesir Merhaba Gazetesi

15 yıllık yol yapılıyor

15 yıllık yol yapılıyor
10 Haziran 2015 - 0:04

Genel

Altıeylül Belediyesi Kozderegüvem sakinlerinin Manisa Kocaiskan Köyü’ne daha rahat için çalışmalara başladı.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Ataköy, Yeşiller, Çakıllık ve Kozderegüvem mahallelerinde yol yapım çalışmalarını inceledi. İlk olarak Ataköy’e uğrayan daha sonra Yeşiller ve Çakıllık’a geçen Kafaoğlu, son olarak da Kozderegüvem Mahallesi’ne giderek burada yıllardan bu yana atıl vaziyette bulunan Kırkağaç’a bağlı Kocaiskan Köyü bağlantı yolu üzerindeki çalışmaları inceledi.

15 yıldan beri yolun atıl vaziyette olduğunu belirten, Kozderegüvem Mahallesi Muhtarı Ali Yıldız “Bu yol sayesinde ürünlerimizi Kocaiskan Köyü’nden geçerek Manisa bölgesinde satıyoruz. Bu yolu kullanırken traktör veya atlarla geçmek zorunda kalıyor, yol üzerinde giderken de çok zorlanıyoruz” dedi.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ise yapımına başlanan yol ile Kozderegüvem sakinlerinin Gelenbe’ye çok kısa sürede indiklerini belirterek, “Mahalle halkı ürünlerinin pazarlama noktasında bu yolu kullanıyordu ancak bu yol kullanılmaz haldeydi ve yol üzerinde engeller vardı” dedi. Altıeylül Beldiyesi ekiplerinin yolda çalışmalarını sürdürdüğünü sözlerine ekleyen Başkan Kafaoğlu, çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak yolun kullanıma açılacağını belirtti. 

Ziyaretlerde Başkan Kafaoğlu’na Başkan Yardımcısı Zeki Çabuk, Belediye Meclis Üyesi Fikrettin Kocaman, Fen İşleri Müdürü Yavuz Özaydın eşlik etti. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.