Balıkesir Merhaba Gazetesi

Milleti kuş sanıyorlar

Milleti kuş sanıyorlar
12 Mayıs 2015 - 0:58

Genel

Müezzinoğlu Mevlana’dan alıntı ile muhalefete yüklendi:

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, “Mevlana’nın güzel bir sözü var; ‘Av zamanı kuşları avlamak için atılan yem cömertlikten değildir.’ Birileri, milleti kuş yemi atar gibi avlamak için yem atıyor. Milleti kuş beyinli sanıyor” dedi.

SAĞLIK Bakanı Dr Mehmet Müezzinoğlu, Balıkesir ziyaretinde Bigadiç Devlet Hastanesini de ziyaret etti.

Bigadiç’te yaptığı konuşmasında ilçede açılan 100 yatak kapasiteli hastanenin halkın hayallerinin eseri olduğunu söyledi. Bakan Müezzinoğlu, hastane bahçesinde toplanan vatandaşlara seslenirken, Mevlana’dan bir alıntı ile muhalefete yüklenerek, muhalefetin vaatleri ile milleti kuş avlar gibi avlamak istediğine vurgu yaptı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Mevlana’nın güzel bir sözü var; ‘Av zamanı kuşları avlamak için atılan yem cömertlikten değildir.’ Birileri, milleti kuş yemi atar gibi avlamak için yem atıyor. Milleti kuş beyinli sanıyor” dedi.

KOVANDA Kİ BAL BENZETMESİ

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, AK Parti’nin hizmetlerini de kovanda ki bala benzeterek, “Millet kovanda ki balına sahip çıkacak” diye konuştu.

Bakan Müezzinoğlu, CHP’lilere ve MHP’lilere de Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözü ile gönderme yaptı. Müezzinoğlu, “CHP’liler, MHP’liler; milliyetçilik lafla olmaz, yan gelip yatarak olmaz, alın teri, beyin teri gerekir, gönül sızısı gerekir, gece gündüz demeden çalışmak gerekir” dedi.

Bakan Müezzinoğlu, AK Parti Genel Başkanı iken Recep Tayyip Erdoğan’ın üç söz söylediğini belirterek, Erdoğan’ın, “AK Parti, milletin partisidir”, “AK Parti, milletin ortak değerlerinin temsilcisidir”, “AK Parti, milletin hayallerinin ve hedeflerinin önünde yürüyecektir” dediğini hatırlattı.

AK PARTİNİN İLK YILLARINDAN SÖZ ETTİ

Müezzinoğlu, 14 yıl önce AK Parti kurulurken Erdoğan’ın, “Bu partiyi millete güvenerek kurduk, belirli güç odaklarına, sermayeye güvenerek kurmadık” dediğini hatırlatırken, Gülen cemaati ile yaşanan olaylar o gün yaşansaydı Erdoğan’ın, “Partimizi Pensilvanya’ya güvenerek kurmadık” sözünü de söyleyeceğini iddia etti. Müezzinoğlu, “Bütün yolculuğumuzu insanla yaptık. İnsanımızla gönül gözüyle konuştuk.

Gönülden gönüle yollar kurduk. Gönülden beklediklerinin hizmetini yapmaya çalıştık. Genel Başkanımız, bugünkü Cumhurbaşkanımız, ‘Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ dedi. Allah’a şükürler olsun ki yollar, hastaneler; Türkiye’de artık hiçbir şey eskisi gibi değil.” Diye konuştu.

Müezzinoğlu, “Tarlada izi olmayanın harmanda yüzü olmaz” atasözünü de anımsatarak, “Bunların harmanda yüzü yok” dedi. Müezzinoğlu, onların arkalarında eserler bırakacağı yerde ağustos böceği gibi öttüğünü söyledi.

“ÜLKEYİ 2023’E TAŞIYACAĞIZ”

“Milleti muasır medeniyetler seviyesine 2023’te biz taşıyacağız” diyen Bakan Müezzinoğlu, “Bu toprakların insanı merhametlidir, mütevazıdır, merttir. Kurda kuşa milletin imkanlarını yedirmeyecek kadar mertiz. Birileri tuzak kuruyor, tezgah kuruyor.

Bu tuzakları kuranlar başarılı oldular. 1960’ta milli iradeyi idama götürdüler. Aslında idam edilen onların şahsında milli iradeydi, milletin umutlarıydı, geleceğiydi.

Onun için milli iradeye müdahale edenlerin karşısında AK Parti olarak bütün tuzaklara dimdik, mertçe durduk. Recep Tayyip Erdoğan sağ olduğu sürece, AK Parti var olduğu sürece, kimse milli iradeyle eskisi gibi çelik çomak oynar gibi oynayamayacak, milletin hakkını sömüremeyecek

Bazıları Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gölgesine yatarak, onu kullanarak, ondan geçinerek siyaset yapıyor” diye konuştu.

“MİLLİ İRADE ONLARI BOĞACAK”

Kendilerine birilerinin iftira atarak, tuzak kurarak kuyularını kazmaya çalışacağını, ama milli iradenin, 7 Haziran akşamı onları boğacağını söyleyen Bakan Müezzinoğlu, kimseyi dışlamayacaklarını, ister CHP’li ister MHP’li olsun, onları kardeş olarak gördüklerini ifade ederek, “Bu ay yıldızlı bayrağın altında başları dik yürümek istiyorlarsa AK Parti’ye onlar da destek verecek. Onlara hizmet edeceğiz, hizmetin en güzelini götüreceğiz. Onların hayalleri, umutları, istedikleri; daha güçlü bir Türkiye. Onu yapacak irade AK Parti’de var” dedi.

Müezzinoğlu, MHP’nin “Bizimle yürü” sloganına da değinerek, “Millet yürüyecek de kendileri Ankara’dan çıkıp yürümüyorlar ki. MHP’li kardeşim, ’99’da bir yürüdük, ne hale geldik. Allah korusun” sözleri ile MHP’ye ve sloganına yüklendi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur da konuşmasında, Bigadiç’in yıllardır hayalini kurduğu hastaneye kavuştuğunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Balıkesir ziyaretinde ki toplu açılış töreniyle hizmete açıldığını belirtti.

VATANDAŞA ‘SİGARAYI BIRAK!’ TAVSİYESİ

Partileri sayesinde Türkiye’de sağlık hizmetlerinin AB ülkeleri ve ABD’den daha iyi noktada olduğunu söyledi.

Uğur, “Bu hastanelerin benzerleri gelişmiş ülkelerde yok. Yalnız Bigadiç’te değil, Balıkesir’in merkezinde bin yataklı hastane yapılıyor, Ayvalık, Erdek, Gönen’de, bütün ilçelerde yeni hastanelerimiz açılıyor.

Sağlık hizmetleri dolayısıyla Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza ve Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Ülkemizde AK Parti iktidarıyla 12-13 yıldır siyasi ve ekonomik istikrar var, hizmetler geliyor” dedi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, İl Emniyet Müdürü Feridun Boz ve diğer protokol üyeleri, hastanede yatan bazı hastaları ziyaret etti.

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Bigadiç Devlet Hastanesindeki hasta yakını Adem Uğur’un cebindeki sigarayı görünce, “Sigarayı bırak” tesviyesinde bulundu.

Müezzinoğlu, hasta ziyaretleri sonrasında Balıkesir’de ve Havran’da temel atma töreninlerine katıldı. Ayvalık hastane ziyareti ve Burhaniye ziyareti ile Balıkesir turunu tamamladı.

KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.