Balıkesir Merhaba Gazetesi

19 Mayıs kutlandı

19 Mayıs kutlandı
20 Mayıs 2015 - 0:17

Genel

Ülke genelinde ve Balıkesir’de düzenlenen törenler ve etkinlikler büyük heyecan yarattı. Balıkesir’de de “Gençlik Yürüyüşü” ve spor gösterileri yapıldı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Ülke genelinde ve Balıkesir’de düzenlenen törenler ve etkinliklerle heyecanla kutlandı.

Kutlama kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda (Gar önü) başlayan ve Atatürk Anıtı’nda Atatürk’e saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona eren “Gençlik Yürüyüşü” yapıldı.

Motosikletli zabıtanın eskortluk yaptığı yürüyüşe ve Atatürk Anıtı önündeki törene Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Gençlik ve Spor il Müdürü İlhan Arslan, Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Altıeylül Belediyesi ve Gençlik Spor Müdürlüğü çalışanları, Gençlik Merkezi’nin çeşitli branşlardaki sporcu grupları katıldı.

Atatürk Anıtındaki törenlerin ardından yüzme havuzu yanındaki spor alanında halk oyunları gösterileri yapıldı. İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü’ne bağlı spor kulüpleri üyesi sporcu çocuklar ve gençler; okçuluk, judo gibi spor dallarında gösteriler yaptılar.

Öğrencilerden oluşan müzik ve dans grupları da gösteriler yaptı. Alanda resim, karikatür sergileri açıldı. Türk Kızılayı Balıkesir Şubesi de, açtığı stantta kan bağışı kabul etti.

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.