GündemTürkiye Gündemi

19 Mayıs’ta Trenler Ücretsiz

19 Mayıs’ta Trenler Ücretsiz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda belirli tren hatlarının ücretsiz hizmet vereceğini açıkladı. Bakan Uraloğlu, yazılı açıklamasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara atıfta bulundu.

Uraloğlu, 19 Mayıs’ta Marmaray, Başkentray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı ve Gayrettepe-İstanbul Havalimanı-Arnavutköy Metro Hattı’nın ücretsiz olarak hizmet vereceğini belirtti.

Türkiye’nin ulaşım ağının en önemli unsurlarından biri olan demir yollarının, özellikle gençler arasında popüler olduğunu vurgulayan Uraloğlu, gençlerin büyük bir kısmının trenle seyahat etmeyi tercih ettiğine dikkat çekti.

Gençlere YHT ve Diğer Trenlerde İndirim
Yüksek hızlı tren (YHT), ana hat ve bölgesel trenlerde gençlere yüzde 15 indirim ve çeşitli abonman kolaylıkları sunulduğunu belirten Uraloğlu, “Yüksek hızlı trenle seyahat edenlerin yüzde 19,8’i gençlerden oluşuyor. TCDD Taşımacılık AŞ tarafından işletilen trenlerimizde gençlere yüzde 15 oranında indirim ve indirimli abonman seçenekleri sunuyoruz. Gençlerimiz, yüksek hızlı trenlerin yanı sıra turistik trenlerimize de büyük ilgi gösteriyor. Ülkemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimizin demir yolu sevgisiyle büyümesi çok önemli,” dedi.

Bülten

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu