Balıkesir Merhaba Gazetesi

2. Burhaniye Kitap Fuarı Açıldı

2. Burhaniye Kitap Fuarı Açıldı
19 Ağustos 2021 - 12:28

2. Burhaniye Kitap Fuarı Açıldı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde bu yıl ikincisi düzenlenen kitap fuarı açtılar. Ören Mahallesi yürüyüş yolunda Burhaniye Belediyesince gerçekleştirilen fuarın açılışına, TBMM Başkanvekili Haydar Akar, CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Veli Ağbaba da katıldılar.

Ören Mahallesi yürüyüş yolunda Burhaniye Belediyesince gerçekleştirilen fuarın açılışında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, ortağı oldukları Millet İttifakı ile ilgili değerlendirmelerde bulundular.

Millet İttifakı’nın, Cumhur İttifakı’na karşılık olsun diye kurulmadığını, ayrıca bir fikir manzumesi olduğunu belirten Salıcı, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin normalleşmesi için Türkiye’nin daha ileri gitmesi için bir araya gelmiş basiret sahibi genel başkanları olan, ayrıca siyasi önderleri olan siyasi partilerin bir araya gelmiş olduğu bir mücadeleyi hep beraber yürütüyoruz. Birbirimizin farklılıklarından gurur duyabilmemiz lazım. Aynı olmak zorunda değiliz. Farklı olabilmeliyiz, bu farklılıklarımızla da gurur duyabilmeliyiz. Ortak bir sevdamız var, Türkiye’yi Atatürk’ün önderliğinde çağdaş muasır medeniyet seviyesine çıkaracak fikirlere ulaştırmak, onu sağlayabilmeliler. Bunu sağlamak için de vermiş olduğumuz mücadeleden ayrıca geri adım atmayacağız.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba da Anadolu topraklarında bir arada yaşamanın önemine vurgu yaptılar.

Ağbaba, “Bugün Afganistan’da yaşananlar tüm dünyaya gösterdi ki bizim bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün değerlerine hep beraber sıkı sıkı sarılmamız gerekiyor.” dedi.

TBMM Başkanvekili Haydar Akar ise kitap okumanın önemine değindiler.

Akar, kitap okuma oranı yüksek ülkelerde toplumsal olaylara bakıldığında rencide edici olayların yaşanmadığını ve ayrıca insanların birbirine saygı duyduğunu savundular. Kurdele kesilerek açılışın yapılmasının ardından katılımcılar 5 gün devam edecek 2. Burhaniye Kitap Fuarı’nın ayrıca stantlarını gezdi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.