Balıkesir Merhaba Gazetesi

2 Camiye Birden Gönüllü Müezzin Oldu

2 Camiye Birden Gönüllü Müezzin Oldu
24 Şubat 2022 - 14:34

2 Camiye Birden Gönüllü Müezzin Oldu

 

Burhaniye ilçesinde, bir firmanın satış müdürlüğünden emekli olan İsmail Çokgider, Ören ve Öğretmenler Mahallesi camilerinin gönüllü müezzini oldu.

 

Tüm vakit namazlarını camide kılmaya gayret gösterdiğini anlatan Çokgider, müezzinliği severek yaptığını söyledi. Ören Mahallesi Dilek Evler Sitesi’nde yöneticilik yapan 68 yaşındaki İsmail Çokgider, 12 yıldan bu yana Ören ve Öğretmenler Mahallesi Camilerinde gönüllü müezzinlik yapıyor. Çokgider, “Sabah ve Öğlen namazları için Öğretmenler Mahallesi camiine gidiyorum. İkindi ve akşam namazlarında ise Ören Camiinde oluyorum. Her iki camide de müezzinlik yapıyorum” dedi.

 

“10 kilometre yol yürüyorum”

 

Çokgider, konuşmasını şöyle tamamladı; “Camiye hep yaya gelip gidiyorum. Camiye geliş girişlerimde günlük yaklaşık 10 kilometre yol yürüyorum. Bu da bana sağlık veriyor. Yürümeyi de çok seviyorum. Rahmetli dedem İsmail Çokgider berberlik yapardı. Eski zamanlarda Balıkesir’e yaya olarak posta götürürmüş. Çok yürüdüğü  için de kendisine Çokgider soyadı verilmiş Ben de dedem gibi yürümeyi çok seviyorum. Müezzinliği de severek yapıyorum.”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.