Balıkesir Merhaba Gazetesi

2. DALGA SİBİRYA’DAN

2. DALGA SİBİRYA’DAN
05 Ocak 2015 - 0:20

Genel

Büyükşehir belediyesinin gelen soğuk dalgası ile ilgili ilçe belediyeleri ile koordine toplantısı yapıp yapmayacağı merak konusu.

Önceki yağışların özellikle Sındırgı, Savaştepe, Bigadiç, İvrindi, Balya, Dursunbey ve Marmara ilçelerine bağlı kırsal mahallelerde yaşanan ulaşım, elektrik ve su kesintisinin ilçe belediyeleri ile koordine sağlanamazsa tekrar yaşanabileceği iddia ediliyor..

KOORDİNASYON SIKINTISI

Ulaşım ve su işleri ile ilgili araç ve personelin Büyükşehir’e devredilmesi sonucu, ilçe belediyeleri beklenen kar ve soğuk hava ile mücadelesi yetersiz kaldığı gözlenirken, sorunun Ulaşım Daire Başkanlığı ile ilçe belediyeleri arasında olduğu gelen duyumlar arasında. Bu nedenle yeni oluşumun verdiği aksaklıklar nedeniyle Büyükşehir sınırları içinde olan kırsal mahalleleri 3-4 gün zor şartlar altında bıraktığı iddia ediliyor.

Gerek Büyükşehir, gerekse İlçe belediye başkanlarının iyi niyetli çabaları ve kişisel gayretleri, gece gündüz mesai yapmaları ve belki de tüm ülkeye örnek teşkil edecek yolda kalan vatandaşlara kumanya dağıtımı elbette takdire şayan. Ancak vatandaşlar, Kral çıplak deyip Ulaşım daire ve diğer dairelerin ilçelerdeki personelinin ilçe belediye yetkilileri ile senkronize olması doğru bir şekilde sağlanamazsa gelecek olan 2. Soğuk hava dalgasının yaratacağı olası facialara engel olunamayacağı iddiasında bulunuyor.

SİBİRYA

Büyükşehir ve ilçe belediyeleri gece-gündüz gündüz yol açma, elektrik ve su kesintilerine giderme çabasının yanı sıra kumanya dağıtsa da gerekli koordinasyon sağlanamazsa bu günden itibaren etkisini göstermeye başlayan Sibirya’dan gelen soğuk hava dalgası karşısında olası aksaklıklara engel olup olamayacağı merak konusu.

BELEDİYELER TEYAKKUZDA

Büyükşehir ekipleri ile ilçe belediye ekiplerinin hatta UEDAŞ’ın bir yandan mevcut sorunları çözmeye çalışırken, ikinci dalga soğuk ve kar yağışı karşısında teyakkuz halinde oldukları ve hazırlıkları hızlandırdıkları gelen bilgiler arasında.  Meteorooji verilerine göre Balıkesir’in bir çok bölgesinde sıcaklık sıfırın altında olurken, Perşembe günü en soğuk gün olacak.

HABER: SEMRA AMAN AKYÜREK 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.