Türkiye Gündemi

2 Gün Boyunca Denize Girmek Yasaklandı!

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre vatandaşların can güvenliği için denize girmek 2 gün boyunca yasaklandı. İşte o şehir...

2 Gün Boyunca Denize Girmek Yasaklandı!

Giresun Valiliği’nin açıklamasına göre, İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Mehmet Fatih Serdengeçti başkanlığında Valilik makamında toplandı. Toplantıda, kentte bugün başlayıp pazar günü sonuna kadar devam edecek olumsuz hava koşulları değerlendirildi ve vatandaşların can güvenliği için tüm Giresun sahili boyunca 8 Temmuz Pazartesi gününe kadar denize girilmesinin yasaklanmasına karar verildi.

2 Gün Boyunca Denize Girmek Yasaklandı!
Deniz Yasağı

Trabzon’da da Denize Girmek Yasak

Trabzon Valiliği’nin yazılı açıklamasında ise, Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü verilerine göre, bugün ve yarın rüzgarın 20-25 deniz mili hızına, dalga yüksekliğinin 1,5 metreye ulaşacağının tahmin edildiği belirtildi. Açıklamada, boğulma vakalarını önlemek amacıyla söz konusu zaman aralığında Trabzon genelinde denize girilmemesinin vatandaşların can güvenliği açısından önem taşıdığı vurgulandı.

Giresun ve Trabzon Valilikleri, vatandaşların olumsuz hava koşullarına karşı dikkatli olmalarını ve yasaklara uymalarını hatırlatarak, güvenli bir hafta sonu diledi.

2 Gün Boyunca Denize Girmek Yasaklandı!
Giresun Valiliğinden Yasak

 

AA

Balıkesir’de 2 İlçe Karanlığa Bürünecek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu