Balıkesir Merhaba Gazetesi

2023 İÇİN EL ELE

2023 İÇİN EL ELE
28 Şubat 2015 - 0:12

Genel

AK Parti Balıkesir Milletvekili Aday Adayı Mustafa Canbey, “Balıkesir’i marka bir şehir yapmak için işlenmeyi bekleyen pırlantayı parlatmak için 2023 hedefi için burdayız” dedi

İLÇE TEŞKİLATLARINA TEŞEKKÜR ETTİ
AK Parti Balıkesir Milletvekili Aday Adayı Mustafa Canbey, durmadan, yorulmadan Balıkesir’in tüm ilçelerine çıkartma yaptı. Gerçekleştirdiği ilçe ziyaretlerinde ve programlarda gösterdikleri sıcak ilgiden dolayı teşkilat mensuplarına teşekkür eden Canbey, “Hem teşkilatlarımız hem de Balıkesirli hemşehrilerimizle bu şehri daha ileriye getirmenin mücadelesi ve gayreti içindeyiz” dedi. Siyasetin gayesinin insana hizmet olduğunu belirten Canbey, “Çalışmalarımızın temelini, insana hizmet düşüncesi oluşturuyor. Çünkü insana hizmet, Hakka hizmettir” dedi.
HEPİMİZ BALIKESİR’İN EVLADIYIZ
Bizler aynı ailenin evlatlarıyız diyen Milletvekili Aday Adayı Canbey, “Balıkesir, benim için çok önemli. Çünkü bu şehir bizim için bir sevdadır. Kahramanlığın şehridir. Yiğitliğin şehridir. Milli Mücadelenin ve Kuvay-i Milliye’nin şehridir. Büyük alim Hasan Basri Çantay’ın şehridir. Seyit Onbaşı’nın şehridir. Kurtdereli’nin şehridir. Gayemiz; bu güzel insanların bıraktığı mirasa sahip çıkmak ve sizlere layık olmaktır” diye konuştu.
2023 İÇİN EL ELE
“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu Yeni Türkiye projesine, hep beraber katkı sunacağız” diyen Canbey, “Hepiniz hatırlarsınız; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Balıkesir’imizi ziyaret ettiği zaman şöyle demişti: ‘2023 yılında, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümünde Türkiye, dünyanın ilk 10 ülkesinden biri olacak. Bu süreçte Balıkesir’i de Türkiye’nin 10 büyük şehrinden biri yapacağız.’ Bu hayalin gerçekleştirilmesine tüm gücümüzle omuz vermemiz gerekiyor.  El ele vererek, Balıkesir’imizi marka bir şehre dönüştürebiliriz” şeklinde konuştu.
DAVA BAYRAĞINI YÜCELTECEĞİZ
Canbey şöyle devam etti: “Siyasetin meşakkatli bir iş olduğunun farkındayım. Ancak bizler, Seyit Onbaşının torunlarıyız. Bu ağır yükü taşıyabilecek enerjiye sahibiz. Tıpkı, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun dediği gibi ben de aynı sözleri söylemeye talibim: ‘Seyit Onbaşı insan gücünün kaldıramayacağı sanılan o gülleyi nasıl aşk ile şevk ile kaldırdıysa bu dava bayrağını biz de bütün aşkımızla yücelteceğiz.’
BALIKESİR’İN GELECEĞİ
GELECEĞİN BALIKESİR’İ
Bu şehri, bu şehrin insanını çok iyi tanıdığını dile getiren Canbey, “Her ilçemiz, işlenmeyi bekleyen ayrı bir pırlantadır. Hep beraber, bu şehri imar ve ihya edeceğiz. İlimiz; sosyal imkânlarıyla, Kentsel Dönüşümü ve sanayileşmenin artması ile Türkiye’nin parlayan yeni yıldızı olacak. Bunun için el ele vererek gönül birlikteliği yapmalı ve çalışmalıyız. Balıkesir’in geleceği ve geleceğin Balıkesir’i için çalışacağıma söz veriyorum” diye konuştu.
KAMİL AKYÜREK

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.