Balıkesir Merhaba Gazetesi

20’NCİ YILDA GURURLA

20’NCİ YILDA GURURLA
12 Mart 2016 - 0:10

Genel

20’NCİ YILDA GURURLA

Balıkesir İş Kadınları Derneği (BAİKAD) 20.yılını kurucu başkanlar ve üyeleri ile kutladı. Dernek yönetimi ve üyeleri düzenlenen yemekli toplantıda buluştu.

BAİKAD Başkanı Nurbin Tüfekçioğlu Düzenlenen gecede uzakları yakın etti ve telefonla bağlantı kurarak programa katılamayan kurucu başkanlara ulaştı ve üyelere seslerini duyurdu ,düşüncelerini paylaşmasına vesile oldu.

KADININ ADI YOKTU

Kurucu başkanlardan Güliz Madenoğlu programa katılan üyelere telefonda  şöyle seslendi: ‘Sevgili arkadaşlarım, ben ve bana inanan arkadaşlarımla derneği kurarken kadının adı yoktu. Aslında çok işler başarıyorduk. Hem çalışıyor hem de çocuklarımızı yetiştiriyorduk. Amaç kadın erkek el ele birşeyleri başarabilmekti. Derneği kadınlarımız büyüttü’ dedi.

 

 

BAİKAD Başkanı Nurbin Tüfekçioğlu Balıkesir’e böyle bir derneği kazandıran kurucu üyelerimiz teşekkür ediyorum diyerek konuşmasına başladı. Bizlere güzel aynı zamanda duygusal bir gece yaşattılar.20 yıl boyunca Balıkesir’in en başarılı kadınları bu anlamlı gecede bizlerle birlikte olduğunuz için yönetimim ve şahsım adına teşekkür ediyorum’ dedi. Tüfekçioğlu konuşmasında şunları söyledi: ‘Balıkesir İş Kadınları Derneği’ne bir bakın. Böyle güzel bir iş kadını derneğini 20 yıl önce kurmuşlar ve inandırmışlar arkasındaki kişileri. 20 yıl önce iş kadını ve iş adamı sayısı azdı. Şu an bir iş kadını derneği var. Ama hedef ve niyetler iyi olduktan sonra o dernek ayakta kalır. Balıkesir İş Kadınları Derneği her geçen gün büyüyor. İlçelerden şu an da derneğimize çok talep var. Ve inanın o kadar zor bir olay ki Sivil Toplum Örgütünü götürmek. Biz elimizden geldiğince bütün yönetim olarak güzel şeyler yapmaya gayret ediyoruz. Bugün geldiğimiz noktada Balıkesir’de eğer bir iş kadını, protokol da ya da bir projede olması gerekiyorsa o sandalyede BAİKAD’a yer veriliyor. Yani ben burada olmak istiyorum demekle olunmuyor. Duruşunuz, prensipleriniz ve yönetimin bir ekip şeklinde çalışmasıyla sizin ne kadar ciddi olduğunuzu algılayarak sizi zaten buralara davet ediyorlar.” dedi.

‘EN ESKİ İŞ KADINLARI DERNEĞİYİZ’

Sivil Toplum Örgütü anlayışının da değiştiğini ifade eden BAİKAD Başkanı Nurbin Tüfekçioğlu, “Biz Türkiye’nin en eski iş kadını derneğiyiz. Bugün il İstihdam Kurulu, Kalkınma Ajansı, Altıeylül Kadın Meclisi, Karesi Kadın Meclisi ve Karesi Yürütme Kurulu ile Türk Emniyet Vakfı gibi buna benzer sıralayabileceğimiz pek çok protokolde BAİKAD olarak yer alıyoruz. Ve bu sandalyelerde Balıkesir kadınını temsil ediyoruz. Balıkesir’den çıkalım. KAGİDER, Türkiye Odalar Borsalar Kadın Girişimciler İl Kurulu buralarda da BAİKAD olarak varız. Buralara girmek için bir talep ve istekte bulunmuyoruz. Sadece duruşumuzu ve prensiplerimizi koruyarak iş kadınlarına hizmet ediyoruz. Ve yeni girişimci arkadaşlarımıza rol model olmaya çalışıyoruz. Ve doğru bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Naif ve düzgün üyelerimiz var. Tüfekçioğlu, genç girişimci bayanlara da nasihatlerde bulundu. Tüfekçioğlu genç girişimlere; ” Yönetimde tek bir yumruğuz.  İstiyoruz ki artık gençler de bizimle birlikte olsunlar. Ne kadar varlıklı olursanız olun, ne kadar sermaye gücünüz olursa olsun, ne kadar işinizi doğru yaparsanız yapın, eğer sivil toplum örgütlerinde yoksanız, sosyal hayatın içinde değilseniz artık bir şey olamıyorsunuz ve pazarınızı da açamıyorsunuz. Mutlaka buralarda olun. Kızlarınızı torunlarınızı mutlaka mesleği ile alakalı derneklere sokun” dedi. Konuşmaların ardından derneğin kurucu üyelerine 20.yıl anısına plaket takdim edildi. HABER SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.