Balıkesir Merhaba Gazetesi

25 FUTBOL SAHASI KADAR ALAN

25 FUTBOL SAHASI KADAR ALAN
17 Ekim 2014 - 0:08

Genel

Proje kapsamında AvivaSA’nın katkılarıyla İzmir ve Balıkesir’de yaklaşık 25 futbol sahasına denk gelen alan ağaçlandırılarak erozyon ve iklim değişikliği ile mücadeleye destek olundu.

Müşterileri adına Tema Vakfı’na bağışında bulundular.

Dikili ağacınız

AvivaSA’dan

AvivaSA, müşterilerinin doğum günlerinde TEMA Vakfı aracılığıyla diktiği toplam 16 bin 580 fidanla iki hatıra ormanı kurdu. Hatıra ormanlarından biri de Bigadiç’te oluşturuldu.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lider şirketlerinden AvivaSA Emeklilik ve Hayat, müşterilerinin doğum günlerinde yaptığı fidan bağışları ile iki hatıra ormanı kurdu. AvivaSA, İzmir’in Urla ilçesinde ve Balıkesir’in Bigadiç ilçesinin Güvemçetmi Köyü’nde kurduğu hatıra ormanlarına TEMA Vakfı aracılığıyla toplam 16 bin 580 adet fidanı toprakla buluşturdu.

AvivaSA’nın kurumsal sosyal sorumluluk faaliyetlerinin bir parçası olarak 2012’nin Kasım ayında başlattığı proje, iklim değişikliği etkilerinin azaltılabilmesi için karbon yutağı yeni orman alanları oluşturularak bugüne ve geleceğe hizmet vermeyi hedefliyor. Proje kapsamında AvivaSA’nın katkılarıyla İzmir ve Balıkesir’de yaklaşık 25 futbol sahasına denk gelen alan ağaçlandırılarak erozyon ve iklim değişikliği ile mücadeleye destek olundu.

1,5 yıl içerisinde AvivaSA müşterileri adına, İzmir-Urla’daki 6 hektarlık AvivaSA Hatıra Ormanı’na kızılçam, servi ve geniş yapraklı değişik 10 bin 80 fidan dikilirken,12 hektarlık Balıkesir/Bigadiç’teki GüvemçetmiAvivaSA Hatıra Ormanı’na ise 6 bin 500 adet fıstıkçamı, servi ve yalancı akasya fidanları dikildi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.