Balıkesir Merhaba Gazetesi

37 Yıldır Protez Kollarıyla Televizyon Tamir Ediyor

37 Yıldır Protez Kollarıyla Televizyon Tamir Ediyor
24 Ocak 2023 - 10:22

37 Yıldır Protez Kollarıyla Televizyon Tamir Ediyor

 

Giresun’un Görele ilçesinde yaşayan Osman Kanbur, 37 yıldır protez kolları ile televizyon tamir ediyor.

 

İki Kolunu da Kaybetti
Amcasının inşaatında çalışırken kapıldığı yüksek gerilim hattında iki kolunu kaybeden Kanbur, kazadan sonra evlenemediğini ama hayata da küsmediğini söyledi. Askerlik dönüşü 1974 yılında amcasının inşaatında çalışmaya başlayan Kanbur:

“İnşaatta kornişler kalmıştı takılacak ve o zamanlar alüminyum kornişlerde yeni çıkmıştı. Balkondan içeri alırken yüksek gerilim hattına yaklaştı ve çarpıldım” diyerek kazayı anlattı.

İlk Yıllarda Kabullenemedi
İlk yıllar durumu kabullenemeyen ve zor zamanlar geçiren Kanbur, kazadan sonra bir süre boşta gezdiğini ama köye elektrik gelince kendisine meşguliyet aramaya başladığını söyledi. Bir süre sonra yanına bir kişi alarak evlere elektrik tesisatı döşemeye başlayan Kanbur, daha sonra da radyo ve televizyon tamirciliğine başladı. Köylerde elinde çanta ile dolaşarak devam ettiğini dile getiren Kanbur “İlk önce köyde bir dükkân açtım. 5 sene böyle çalıştıktan sonra bir arkadaşım İstanbul’a taşınıyordu. Onun dükkânını devralarak 1996 yılından bu yana da Görele’de çalışıyorum” şeklinde konuştu.

 

Kanbur “Artık Evlenebilirim”

Her işini kendi yapan Kanbur “Evde tıraşımı da, ütümü de her şeyi kendim yapabiliyorum. İlk başlarda yapamadığımda tutup her şeyi kırasım geliyordu ama önemli olan sabır, sabredeceksin. Ben bu işi başarırım dedikten sonra sıkıntı yok. Eğer nasip kısmet olursa kendime bir arkadaş, bir eş arıyorum artık evlenebilirim” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.