Balıkesir Merhaba Gazetesi

4 Bin Çocuğa Şekerleme Torbası

4 Bin Çocuğa Şekerleme Torbası
26 Nisan 2021 - 13:35

4 Bin Çocuğa Şekerleme Torbası

“10 numara şehrin 10 numara çocuklarını sevindiriyoruz” sloganıyla yola çıkan İzmir Balıkesirliler Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği 20 ilçede 4 bin çocuğa şekerleme torbaları gönderiyor.

İzmir Balıkesirliler Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği Ramazan ayında 4 bin çocuğa içinde şeker, çikolata, gofret, sakız, meyve suyu, ayrıca ay yıldızlı balon bulunan bayram paketlerini hediyesi olarak, bayram öncesi belediyeler aracı ile dağıtacaklar. Dernek üyelerinin katkılarıyla hazırlatılan hediye paketleri, ayrıca kısıtlama nedeniyle evlerinden çıkamayacak olan çocuklara bayram öncesi dağıtacaklar.

“Şeker Tadında Bir Bayram Olsun İstedik”

Dernek Başkanı Erkan Uzun yaptığı paylaşımda bu etkinlikleri hakkında şu bilgileri verdi:“Geçmiş Ramazan Bayramlarında Balıkesir’in ilçelerinde ve köylerinde bulunan ihtiyaç sahibi ailelerimize erzak yardımı yapmış ve özel çocuklarımızın bayramlıklarını almıştık. Bu Bayram da; Balıkesir’imizin 20 ilçesinin kırsalında bulunan 4 bin çocuğumuza şeker tadında bir bayram geçirmeleri için şekerleme torbaları hazırlatıp, ayrıca onları sevindireceğiz. Çocuklarımıza şekerleme torbaları dağıtırken, İzmir ve Balya ilçesinde de ihtiyaç sahibi ailelere 200 koli Ramazan kolisi dağıtacağız. Çocuklarımıza verilecek olan şekerleme torbalarını Karesi Belediyesinin depolarından ayrıca ilçe belediyelerine teslim edeceğiz. Şekerleme torbasını alan ilçe belediyeleri de bu torbaları kendi imkanları ile çocuklara ulaştıracaklar. Belediyelerimize bu katkıları için dernek olarak çok teşekkür ediyoruz. 10 numara şehrin 10 numara çocuklarına mutlu bayramlar diliyoruz. Bu mübarek Ramazan ayında çocuklarımızı sevindiren yardımseverlere ayrıca çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.