GündemTürkiye Gündemi

4 Çocuk Annesi Erdem Feyzi, Hem Evde Hem Vatan Nöbetinde

Bir Güvenlik Korucusunun Hikayesi

4 Çocuk Annesi Erdem Feyzi, Hem Evde Hem Vatan Nöbetinde

Bir Güvenlik Korucusunun Hikayesi

Bingöl’de yaşayan ve 4 çocuk annesi olan Erdem Feyzi, 8 yıldır güvenlik koruculuğu görevini yerine getiriyor. Hem çocuklarını büyüten hem de vatan nöbeti tutan Feyzi, “Evde çocuklarımın başındayım, sonra görev başına geliyorum. Çocuklarımı sevdiğim kadar vatanımı da seviyorum” dedi. Bingöl İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı olarak güvenlik koruculuğu yapan Feyzi, nöbet öncesinde ev işlerini hallediyor ve çocuklarıyla ilgileniyor. Çocuklarının yemeğinden ödevlerine kadar her şeyle ilgilenen Feyzi, belirli periyotlarda karakola giderek üniformasını giyip, ardından nöbet kulübesine geçiyor.

Bir Guvenlik Korucusunun Hikayesi 1

Erdem Feyzi, küçük yaşlarda terör olaylarından dolayı köylerinde ve akrabalarından şehit verdiklerini belirterek, “Hiçbirimiz çok rahat bir şekilde dışarı çıkamazdık. Köyümüzde şehitlerimiz çok oldu. Kuzen tarafından şehit verdik. O dönemlerde sürekli olarak askerlerimiz, polisimiz, güvenlik korucularımız olmadan olmuyor diye düşünüyordum” dedi.

Bir Guvenlik Korucusunun Hikayesi 2

Eşinin kendisine her zaman destek verdiğini belirten Feyzi, “8 yıl önce müracaatta bulundum, köy korucusu olarak kabul edildim. 8 yıldır bu mesleği yapıyorum, nöbetlerime gidip geliyorum. 4 çocuk annesi olarak çocuklarıma nasıl şefkatle, sevgiyle bakıyorsam aynı şekilde vatanıma, milletime hizmet ediyorum. Evde çocuklarımın başındayım, sonra görev başına geliyorum. Çocuklarımı sevdiğim kadar vatanımı da seviyorum” dedi.

Minibüs ile Tırın Çarpıştığı Kazada 3 Yaralı

İha

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu