Balıkesir Merhaba Gazetesi

4 ŞERİTLİ YOL

4 ŞERİTLİ YOL
22 Ekim 2014 - 0:02

Genel

Bigadiç’in girişinde yol genişletme çalışmaları başladı.Ulaşımı rahatlatmak amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar tamamlandığında Bigadiç’in girişi, 2 şerit gidiş 2 şerit geliş olmak üzere toplam 4 şeride çıkacak.
Yol genişletme çalışmaları ile ilgili olarak Bigadiç Belediyesi tarafından, yol güzergahında bulunan özel mülkiyetteki yerleri kamulaştırırken, yeni düzenlemeleri de gerçekleştirdi.
Bigadiç Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Akgün; ”En büyük sorunlardan birini çözüyoruz. Bigadiç tarihinde 4 şeritli yolun ilk kez AK Parti Hükümeti döneminde yapılmasının gururunu yaşadıklarını belirtti”Yolun kısa bir süre içerisinde bitirilmesiyle birlikte Bigadiç halkına hizmetlerin başlaması noktasında Yeni Bigadiç’in ilk adımlarının atıldığını vurgulayan Başkan Yardımcısı Akgün, şunları söyledi: “Bilindiği gibi Bigadiç-Balıkesir’de yürütülen duble yol kapsamında hükümetimiz önemli çalışmalara imza attı. Gerek Ulaştırma Bakanlığımız, gerekse Karayolları ekiplerimiz büyük bir yol hamlesi başlatarak, Bigadiç yolunda trafik konusuna yaşanan sorunları artık sorun olmaktan çıkardı. Bigadiç Belediyesi olarak karayolu ekiplerine ve ihaleyi alan firmaya yolun süratli bir şekilde başlamasına ve bitirilmesine yardımcı oluyoruz. Sağ olsun, Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur Bey’in de bu noktada ciddi katkılarıyla yolumuza başladık. İlçe girişimizin yolunu hızlı bir şekilde tamamlayarak 2 gidiş 2 dönüş şeritli olarak bitireceğiz. Bu sayede Bigadiç’imiz ilk defa 2 şerit gidiş, 2 şerit geliş yol ile tanışmış oldu. HABER:EMRAH ÇAKMAK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.