Balıkesir Merhaba Gazetesi

40 saattir bekliyorlar

40 saattir bekliyorlar
01 Ocak 2015 - 14:17

Genel

Yeniden ulaşıma açılması için yoğun çalışma yürütülen Balıkesir-İzmir karayolunda uzun araç kuyruğu oluştu.Kamyon sürücüleri, bekleyişlerinin 40 saati aştığını ifade etti
Yoğun kar yağışı nedeniyle 30 Aralık’ta ulaşıma kapanan Balıkesir-İzmir karayolunun İzmir’e gidiş yönünün açılmasını bekleyen sürücüler, Balıkesir çıkışında uzun araç kuyruğu oluşturdu.

İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölgede kar yağışı etkisini yitirdi. Karın temizlendiği bölümde kalan araçlar çekildikten sonra söz konusu karayolunda ulaşım güvenli şekilde sağlanabilecek.

Yolun açılmasını bekleyen çok sayıda sürücü, Balıkesir çıkışı ve Pamukçu mevkisinde uzun araç kuyrukları oluşmasına yol açtı.

Kamyon sürücüleri, 40 saatten fazladır beklediklerini ifade ederek, yemeğe verecek paralarının kalmadığını söyledi.

Ege Bölgesi’nde, kar yağışı nedeniyle bu şekilde mağdur olmayı anlamadıklarını belirten sürücüler, kendilerine kumanya verilmesini değil, yolun açılmasını istediklerini dile getirdi.

Bu arada, trafik ekipleri, Balıkesir kent merkezinden İzmir yoluna çıkan noktalarda önlem alarak, araçların geçişine izin vermiyor. Pek çok sürücü de halen dinlenme tesisleri ve akaryakıt istasyonlarında bekliyor. (AA)

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.