Balıkesir Merhaba Gazetesi

40 Yıllık MHP’li İstifa etti

40 Yıllık MHP’li İstifa etti
10 Kasım 2015 - 0:12

Genel

Partisinden istifa ettiğini açıklayan Tahir Korucuoğulları, “MHP, artık Milliyetçi-Ülkücü davayı temsil etme niteliklerini yitirdi” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) il yönetiminde uzun yıllar görev alan, ilçe ve il delegeliği yapan, önceki dönemde partisinden belediye meclisi üyesi olan Tahir Korucuoğulları, yazılı bir açıklama ile istifa ettiğini duyurdu. Açıklamasında partisine çok sert bir eleştiri yönelten Korucuoğulları, MHP genel merkezinin hiçbir eleştiriyi dikkate almadığını, 1 Kasım seçimlerinden sonra hiçbir sorumluluk üstlenmediğini vurgulayan korucuoğulları, “Milliyetçi Hareket Partisi, artık Milliyetçi-Ülkücü davayı temsil etme niteliklerini yitirdi” dedi.

İlk gençlik yıllarımdan bu yana ‘Davaya sahip çıkma ve yüceltme’ adına sabırla ve azimle 40 yılı aşkın bir süredir Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında yürüttüğüm siyasi mücadelede önemli bir dönüm noktasına gelmiş bulunuyorum” diye başladığı açıklamasında Tahir Korucuoğulları, Bütün hayatım boyunca mensubu olmakla iftihar ettiğim Milliyetçi-Ülkücü hareketin genel merkez yönetimine yönelik olarak son yıllarda olabildiğince halis niyetlerle dile getirdiğim eleştiri ve görüşlerim maalesef hiç bir zaman dikkate alınmamıştır” dedi.

‘MİLLETİN SESİNİ DE DUYMADILAR’

MHP genel merkezinin, üyelerinin eleştirilerini dikkate almadığı gibi milletin sesine de duyarsız kaldığını ve milletin mesajını anlayamadığını belirten Korucuoğulları, 7 Haziran seçimleri sonrasında yanlış bir politika izlendiğini, 1 Kasım seçimlerinden sonra da partisinin genel merkezinin hiçbir sorumluluk üstlenmediğini söyledi.

Partisinin emektar kadrolarının da küstürüldüğünü, seviyesiz ve haksız muamelelere maruz kaldığını belirten Korucuoğulları, “Yaptığım değerlendirmeler sonucunda gördüm ki; MHP’nin siyasi kültüründe başarısızlığın hesabını parti yönetimlerinden ve özellikle özellikle genel başkan ve genel merkez yöneticilerinden sorulması mümkün olamayacaktır.” Dedi.

Açıklamasında siyaset hayatından uzak kalmayacağını vurgulayan Tahir Korucuoğulları, “Uzun yıllardır ilçe ve il delegesi, il yöneticisi, belediye meclis üyesi ve milletvekili adaylığı gibi görevlerin ötesinde en önemlisi parti üyeliği şerefini taşıdığım Milliyetçi Hareket Partisi’nin artık Milliyetçi-Ülkücü davayı temsil etme niteliklerini yitirdiğini ve bu partide millete hizmet edebilme ümitlerimin kaybolduğunu düşündüğüm için bugünden itibaren Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden üzülerek ayrılıyorum” diyerek istifasını açıkladı. Sevda Kaygısız

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.