Balıkesir Merhaba Gazetesi

42 BİNİ AŞKIN ÖĞRENCİ BAÜ’DE

42 BİNİ AŞKIN ÖĞRENCİ BAÜ’DE
19 Eylül 2014 - 12:18

Genel

Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) Bu yıl yeni kayıt olacak öğrencileri ile birlikte çevre ilçelerde dahil 42 bini aşkın öğrenci ile yeni eğitim ve öğretime hazır. Bin 100 akademik personeli 700 civarında idari personeli olan büyük bir BAÜ Ailesi olduk diyen BAÜ Rektörü Prof. Dr Mahir alkan,’ Önceki yıllarda olduğu gibi temel hedefimiz, öğrencilerimizi en güzel şekilde hayata hazırlamak ve bunun için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız.’dedi.

01

 

BALIKESİR ÖĞRENCİ KENTİ

BAÜ Rektörü Prof. Dr Mahir Alkan, öğrencilerimiz bizim evlatlarımızdır diyerek sürdürdüğü konuşmasını şöyle sürdürdü: Eğitime ve öğretime ayrılan kaynaklar giderek artıyor. Öğrencilerimizin hizmetine eğitim ve öğretime ayrılan kaynakları şimdiye kadar sunduk. En son teknolojik cihazlar artık laboratuarlarımızda mevcuttu. Üniversitemizde, alanında uzman öğretim elemanlarımız, öğrencilerimize hizmet sunmaktalar. Hazırlıklarımız tamam. Öğrencilerimizde kayıtlarını yaptırıyorlar. 2014-2015 yılının öğrencilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum.Huzurlu başarılı bir eğitim öğretim yılı olsun diyorum.Öğrencilerimiz Türkiye’nin gidilebilecek en güzel illerden birine geldiklerini bilsinler.Huzurlu ve güvenli bir şehirde üniversite hayatını yaşayacaklar. Bunu değerlendirmelerini talep ediyorum. Balıkesir il olarak, iklim olarak yaşanası ve ucuz bir kent olması ile tam bir öğrenci kenti . Öte yandan fakülte ve bölüm bazında tercihlere bakıldığında en ön sıralarda olan üniversiteyiz.

İYİ DEĞERLENDİRMELİLER

Öğrencilik yılları bizim içindeyken çok kıymetini bilmediğimiz yıllardı. O yıllardan geçmiş birer hocaları olarak, bizim önerimiz; bu yılları çok iyi değerlendirip alanlarında kendilerini yetiştirmeleri,öğrencilik yılları sırasında bizim öğrenci topluluklarımızda kendilerini yetiştirmeleri.Özellikle yabandı dil konusunda kendilerini yetiştirmelerini isterim.Bu alanda bizim hazırlık sınıfımız var. 40’ın üzerinde öğrenci topluluklarımız var. Sanat, tiyatro ağırlıklı topluluklar,bilime düşkün robot topluluklarından herhangi birine ilgi gösterip kendilerini geliştirsinler. Bu çalışmalar yıl sonunda da bir sergi ile sergileniyor. Hem kendilerini yenilemiş hem de psikolojik olarak kendilerini daha da rahatlatmış oluyorlar. Öğrencilerimiz bizim evlatlarımız. Onların iyi barınması bizim için önemli.Yemeklerinin besleyici ve sağlıklı olmasını da önemsiyoruz. Sadece 2 TL ‘ye 5 kap hem öğle, hem de akşam yemeklerini yiyebiliyorlar. Barınma imkanı Balıkesir’de sorun değil.Yurtlar var.Özel olan yurtlar yada ev imkanları var.İyi bir il ve iyi bir üniversitede eğitim alacaklar.Başarılı ve mutlu olarak öğrencilik yılları geçsin istiyoruz.Öğrencilerimiz Bir Sorunla Karşılaşırlarsa bulundukları birim sorumlusuna sorunlarını iletsinler çözüm bulunacaktır.Bulunamazsa biz rektörlük olarak her zaman öğrencimizin yanındayız.Yapabileceğimiz her ne ise yapmaya hazırız ve yaparız.Görevlerimizden biride zaten budur.

DSC_0123

REKTÖR ALKAN’ İÇİMİZ RAHAT BİLGİ BELGELERİ VARSA VERECEKLERİ YERDE BELLİ ‘

BAÜ Rektörü Prof. Dr Mahir Alkan iftiralarla bir yere varılamaz diyerek bazı basın organlarında çıkan haberlere açıklık getirdi.Rektör Alkan adaylar çıkabilir önemli olan, varsa projeleri, sunsunlar.Öğretim üyelerimizde ona göre oy versinler.’ Dedi.

Rektör Alkan şöyle konuştu:Son günlerde özellikle basında Üniversitenin yönetimi ile ilgili gerçek dışı iftiralarla donatılmış bir karalama kampanyası yürütülmüştür.Bunun temel amacı önümüzdeki ay yapılacak olan rektör adaylığını etkileme sürecidir. Biz isteriz ki rektörlüğe  aday olacak rektör aday arkadaşlarımız yapacakları projelerle ilgili bilgiler versin onları açıklasınlar.Öğretim üyelerimizde bu projelere bakarak oylarını da ona göre versinler. Maalesef bazı kişiler kendi yetersizliklerini ve art niyetlerini bu süreci karalama ile kullanmaktadırlar.Bunun içinde aslı olmayan ve belgesi olmayan konjonktürü değerlendirmek isteyen bazı kişiler bazı yayınları yapmak istemekteler. Samimilerse önce gelsinler bize sorsunlar tatmin olmazlarsa bunları yapsınlar.Televizyon kanallarında da açıklamaların yapıldığını görüyoruz. Balıkesir’e bu tip açıklamaların yapılmasını yakıştıramıyoruz. Her zaman dediğimiz gibi ellerinde belge bilgi varsa verileceği yerlerde bellidir. Çamur at izi kalsın mantığı içinde olmamalılar.Biz doğrusu bunlara kulak asmıyoruz biliyoruz ki prim yapmaz.Çünkü sahtekarlara,şarlatanlara ve şantajlara prim vermeyiz.Bilmeleri gerekir bizleri az çok tanımışlardır.yaptıklarımızla gündeme gelmeyi isteriz. HABER: SEMRA AMAN AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.