Balıkesir Merhaba Gazetesi

580 BÜRO DENETLENECEK

580 BÜRO DENETLENECEK
27 Eylül 2014 - 0:07

Genel

580denet

 

İl düzeyinde 580 büronun denetleneceğini belirten SMMMO Başkanı Metin Yalçın: “Bu denetim çalışmasında 80’e yakın arkadaş görev alacak. Eş zamanlı değil, periyotlar ve bölgeler halinde denetim yapılacak”.

Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler odası Başkanı Metin Yalçın yeni iş planlarını açıkladı. Yalçın, yeni dönemde üyelerin denetimlerinin daha da sıklaştırılacağını açıkladı. Yalçın, “Üyelerimizin mesleki ilkelere göre konumlanmış olup olmadıklarını, meslek kanununa aykırı durumlar olup olmadığını gözden geçirilecek ve tespitler yapılacak. Bürolardaki tahsilat oranını da öğreneceğiz. Bir anket çalışması yapacağız. Bu çalışmamız ceza yapmak değil varsa eksiklikleri kendilerinin de görmesini sağlamak. “ dedi.

Kurallara uymayanlar hakkında yapacakları uygulamalar hakkında bilgiler veren Yalçın, “Mesleki tabelalarının kullanımı, Mesleki tabelalar meslek kanununda belirtildiği gibi mi ? Büroda muhasebe dışında başka faaliyet ile uğraşılıyor mu ? Varsa herhangi bir bölgelerde korsan tespiti, korsan olarak işletilenleri oda olarak başardıktan sonra hukuka başvuracağız” açıklamasında bulundu.

DSC_0036

580 büronun il düzeyinde denetiminin yapılacağını, belirten SMMMO Başkanı Metin Yalçın, “Bu denetim çalışmasında 80’e yakın arkadaş görev alacak. Eş zamanlı değil, periyotlar ve bölgeler halinde denetim yapılacak. Amacımız, ekim sonuna kadar çalışmayı bitirip büro düzenini yenilemek” diye konuştu.

Yalçın, bu çalışmanın 2004-2006 yıllarında da yapıldığını, sonuçların  Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) ile paylaşılacağını bildirdi. HABER: DURMUŞ ALİ DOĞDU

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.