Balıkesir Merhaba Gazetesi

6 Eylül Kurtuluş Etkinlikleri göz dolduracak

6 Eylül Kurtuluş Etkinlikleri göz dolduracak
02 Eylül 2014 - 9:21

Genel

6 Eylül Kurtuluş Etkinlikleri göz dolduracak

6 Eylül Kurtuluş Etkinlikleri ile ilgili faaliyet programı belirlendi. Dün Otel Basri’de düzenlenen basın toplantısı ile 3-7 Eylül tarihleri arasında yapılacak faaliyet programı hakkında bilgiler verildi. Toplantıya Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Başkan Yardımcısı Mesut Erya, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü İlhan Aslan, BEST Basketbol Takımı Antrenörü Gafur Çoymak, Maratoncu İsmail Akçay THK yetkilisi ve basın mensupları katıldı.

03

 

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Kurtuluş günümüzün ismini taşıyan bir ilçe belediye olarak kurtuluş gün ve haftamıza  dolu bir hazırlık yaptık” dedi. Kafaoğlu, kurtuluşun gelecek kuşaklara en güzel şekilde aktarılması gerektiğini ifade etti.

ETKİNLİKLERE SESİYLE RENK KATACAK SANATÇILAR BELİRLENDİ

Başkan Kafaoğlu, Balıkesir’in geçmiş tarihinden bilgiler vererek başladığı konuşmasına, “faliyet programında var olan ve şehitler için okunacak mevlidi şerif, sünnet ailelerinin toplanması ve şehir içi gezileri yapılacağı bilgisi ile devam etti. Kafaoğlu, sünnet yemeğinin Gala’da verileceğini, sünnet pastası kesiminin de yine burada yapılacağını söyleyerek “Sünnet programına yaklaşık 60 çocuk katılacak. 4 Eylül’de saat 14.30’da Gala’da başlayan etkinlikler konserle devam edecek. Değerli sanatçılarımız İsmail Özkan ve Hüner Coşkuner de burada sahne alacaklar” dedi.

KURTULUŞUN GÜNÜNDE AKŞAM SEFASI

Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayacak etkinlikler gün boyu sürecek. Kuvay-i  Milliye Meydanı’nda devam edecek kutlamalar THK Paramotor Uçuş Gösterileri ile ayrı bir şölen havasına dönüşecek. Etkinliğin bir diğer önemininse uçuşların engelli çocuklar ve spastik engelli çocuklarca yapılacak olması. Basketbol turnuvası ile sürecek program TRT Ekranlarından canlı olarak yayınlanacak Akşam Sefası Konseri ile noktalanacak.

MEYDANLAR HALKIN,  HERKES KOŞACAK

7 Eylül programında saat 10.00’da başlayacak etkinliklerde tüm halk ve maratoncular koşacak. Maratoncuların ödüllendirileceği yarışma sonrasında birinciye 6 Bin TL İkinciye 4 Bin TL ve 3’ncüye ise 3Bin TL para ödülü verilecek. Halk koşusu 3 bin metre yarışmacıların koşusu ise 10 bin metrede tamamlanacak. Güzergah olarak Kurtdereli’den başlayacak start Milli Kuvvetler ve Anafartalar Caddeleri, Adliye Kavşağı, Cengiz Topel Caddesi ve Atatürk Stadyumu önünde son bulacak. Merkezde yapılacak etkinliklere halkında katılımının yüksek olması bekleniyor.

ISM_0183MARATONCU İSMAİL AKÇAY’IN HEYKELİ OLACAK  

Güzellikleri paylaşarak çoğaltacağız diyen Başkan Zekai Kafaoğlu Plevne Mahallesinde bulunan İsmail Akçay Parkına önümüzdeki yıl İsmail Akçay heykelinin dikileceği müjdesini verdi.

 Gençlik Hizmetleri ve  Spor İl Müdürü İlhan Aslan “Balıkesir’in değerleri ile öne çıkıyor ve bu değerlerden biridir İsmail Akçay, atletler arasında efsane olarak anılır ve Balıkesir’de oluşu bizim gururumuzdur. İl Müdürlüğü ve Federasyon katkıları ile değerlendirilen yarışmaları bu yıl merkezde halka daha yakın ve halkın katılımıyla yarışmaların izlenebilmesi ve katılım olması için meydanda caddelerde yapılmasını istedik ve güzergahımızı buna göre belirledik” dedi. Müdür Aslan, “Etkinliklerin daha canlı olmasını Valimize, Büyükşehir Belediye başkanımıza borçluyuz. Herkese ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

ISM_0161GAFUR ÇOYMAK: ‘HALKINDA KATILIMINI BEKLİYORUZ’

Türkiye Basketbol 2’nci liginde mücadele eden BEST Basketbol Antrenörü Gafur Çoymak, “6 Eylül kutlamaları çerçevesinde yer aldığımız için mutlu ve gururluyuz. Turnuva 3 gün boyunca 4 takımın katılımı ile gerçekleşecek. Mersin BŞB., Socar Petkim, Gediz Üniversitesi, Best Balıkesir Basketbol Takımı olarak yer alacak. Üç gün boyunca sıkı bir müsabaka olacak. Turnuva sezon hazırlığı dışında sahada kendimizi göreceğimiz bir turnuva olacak. Çekişmeli geçecek diye düşünüyoruz. Gelecekte ulusal anlamda temsilleri inşallah yaşayacağız. Halkın da ilgi göstermesini istiyoruz. Kurtdereli Spor Salonu’nda karşılaşmalar gerçekleşecek” açıklamasında bulundu.

THK Yetkilisi’nin de söz alarak konuşma yaptığı toplantıda etkinliklerle ilgili, tekli ve çiftli paramotor uçuşları yapılacağını ve etkinliklerin özellikle engelllilerin de

birlikteliğinde yapılacağı bilgisi verildi. 

‘BENİ BASIN MEŞHUR ETTİ’

Ünlü maratoncu İsmail Akçay kendisinin bir çok başarı elde ettiğini fakat özellikle basının da kendisine bu konuda çok yardımcı olduğunu söyledi. “Benim adıma ulusal basın hep konuştu” diyen başarılı atlet yanında getirdiği gazete kupürlerini basına gösterdi.  Akçay “Boy boy fotoğraflarım mecmualardaki yazılarda beni yukarılara taşıdılar. Yarışmalarda 3’ncü olduğumda ‘ayağına taş takıldı birinci olacaktı yazdılar’ beni yücelten basına teşekkür ediyorum. İyi bir sporcu olduğunuzda tüm ülkeler açık çek veriyor.Ben bunları yaşadım.İyi bir sporcu olmak çok önemli. Spor’a önem verilmeli” dedi.  HABER: İSMAİL KOCA

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.