Balıkesir Merhaba Gazetesi

6 İlçeye Daha Acil Hizmet İstasyonu Müjdesi

6 İlçeye Daha Acil Hizmet İstasyonu Müjdesi
21 Mayıs 2021 - 15:27

6 İlçeye Daha Acil Hizmet İstasyonu Müjdesi

Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, 6 ilçeye daha Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarının yapılması gerekli onayın çıktığını bildirdi.

Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, 6 ilçeye daha Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarının yapılması için ayrıca gerekli bakanlık onayının çıktığını bildirdi.

Milletvekili Canbey, daha önce Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Semih Korkut’u ziyaret ederek Balıkesir’e yapılacak acil hizmet noktaları ile ilgili değerlendirmede bulunmuş ve Acil Hizmetleri İstasyonunun yapılacağı noktaların Altıeylül, Karesi, Manyas, Sındırgı, Edremit, Bandırma, Erdek, Burhaniye, Dursunbey ve Bigadiç olacağını belirttiler.

Şehrimiz için çalışıyoruz

Balıkesir’e yapılan ve yapılacak yatırımları takip eden Canbey, bu defa da Acil hizmet istasyonları ile ilgili süreci takip gederek Balıkesirlilere 6 istasyonun daha onaylandığı müjdesini verdiler. AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey yaptığı açıklamada, “Şehrimizin hem Hastane hem Acil Sağlık İstasyonu hem de ambulans ihtiyaçlarının karışlanması için İl Başkanımız, Milletvekili arkadaşlarımız ve ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Yatırımları an be an takip ediyoruz. Balıkesir pandeminin getirdiği olumsuzluklara rağmen güzel yatırımlar alıyor” dedi.

Sağlık alanında yatırımlarımız sürüyor

Sağlıkta AK Parti döneminde devrim niteliğinde değişimler yaşandığını ifade eden Milletvekili Mustafa Canbey, “Marmara Adası, Sındırgı ve Gömeç Devlet hastanelerinin yatırım süreci tamamladılar. Susurluk Devlet Hastanesi inşaatına başladılar.. Edremit Devlet Hastanesi ile ayrıca Merkez’de Devlet Hastanesi’nin proje süreçleri devam ediyor. Balıkesir’de sağlık alanında başka yatırımlarımız da var. Şehrimize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.