Balıkesir Merhaba Gazetesi

6’lı Masa’nın Cumhurbaşkanı adayını masadaki en yaşlı lider açıklayacak

6’lı Masa’nın Cumhurbaşkanı adayını masadaki en yaşlı lider açıklayacak
17 Ocak 2023 - 10:28

6’lı Masa’nın Cumhurbaşkanı adayını masadaki en yaşlı lider açıklayacak

 

Türkiye iyiden iyiye seçim atmosferine girerken, 6’lı Masa’nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağı ise halen belirsizliğini koruyor. Kulislere düşen son iddiaya göre ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısına çıkacak adayı şubat ayı ortalarında gerçekleşecek toplantının ardından masadaki en yaşlı lider olan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu açıklayacak.

Haziran 2023 Genel Seçimlerinin öne alınması tartışılırken partilerin veya ittifakların Cumhurbaşkanlığı için aday belirleme zamanı da daralmaya başladı. Bu kapsamda 6’lı Masa’nın aday belirleme süreci de devam ediyor. Masada bu sefer adayın kim olacağından ziyade kimin adayı açıklayacağı konuşulmaya başlandı.

 

ŞUBAT ORTASINDA AÇIKLANABİLİR

Yeni Şafak’ta yer alan habere göre Ocak ayında Gelecek Partisi’nin ev sahipliğinde onuncu kez toplanan 6’lı Masa Adaylık için partiler kendi hazırlıklarını yapmaya başlarken, adayın ismine yönelik herhangi bir gelişme henüz yaşanmadı. 26 Ocak’taki İYİ Parti ev sahipliğinde yapılacak toplantıda da herhangi bir ismin zikredilmesi beklenmiyor.

 

TEMEL KARAMOLLAOĞLU ADAYI AÇIKLAYABİLİR

İddiaya göre masanın ikinci turunun son toplantısına ev sahipliği yapacak Saadet Partisi’nde ise adayın isminin büyük ölçüde belirleneceği ifade ediliyor. Şubat ayının ortalarında yapılması beklenen bu toplantı sonrasında olası adayın kamuoyuna duyurulması planlanıyor. Haberler.com’un haberine göre ,se 6 liderin ortak katılacağı bir toplantı ile açıklanması beklenen adayın isminin ise masadaki en yaşlı isim olan Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu tarafından duyurulacağı ileri sürülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.