Balıkesir Merhaba Gazetesi

70 öğrenciye burs verdiler

70 öğrenciye burs verdiler
08 Kasım 2014 - 0:01

Genel

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Bandırma Şube Başkanı Şükran Aksakal, yardımlar sayesinde ayda 70 öğrenciye burs verdiklerini bildirdi.

Aksakal, şube binasında düzenlediği basın toplantısında, eskiden kapı kapı dolaşıp yardım topladıklarını şimdi ise hayırsever vatandaşların derneğe gelerek bizzat yardımda bulunduğunu söyledi.

Bandırma halkına yardımseverliklerinden dolayı teşekkür eden Aksakal, şöyle konuştu: “Bandırma’da çok sayıda yardıma muhtaç kişi ve aile var. Onlara ulaşıp dertlerine derman olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu ailelere erzak ve gıda yardımları yapıyoruz. Ayrıca her ay 70 öğrenciye 60, 100, 125, 150 lira olmak üzere burslar veriyoruz. Bu bursların miktarını, öğrencilerin okudukları okullar ve bulundukları kentlere göre belirliyoruz. Burs verirken önceliğimiz, üniversite, fakülte veya yüksekokulları Bandırma’dan kazanıp giden gençler oluşturuyor. Bu öğrencilere verdiğimiz aylık toplam burs miktarı 6 bin 500 lirayı buluyor. Bu bursların gelirinin önemli bölümünü bağışların yanı sıra düzenlediğimiz gezilerdeki paralardan elde ediyoruz.” (AA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.