Balıkesir Merhaba Gazetesi

8 Bin Göçmeni Ölüme Terk Ettiler

8 Bin Göçmeni Ölüme Terk Ettiler
04 Temmuz 2022 - 14:24

8 Bin Göçmeni Ölüme Terk Ettiler

 

Ege Denizi’nde yaşanan düzensiz göçmen dramları devam ediyor. Daha iyi bir hayat için ülkelerini terk eden düzensiz göçmenler umut yolculuğunda Yunan unsurları tarafından geri itilerek Ege Denizinin açıklarında kaderlerine terk ediliyor. Yılbaşından bu yana Türk Karasularına geri itilen yaklaşık 8 bin düzensiz göçmen Türk Sahil Güvenliği tarafından kurtarılarak insani yardım yaptılar.

 

GÖÇMENLERİN BOTLARI

Türkiye üzerinden Avrupa ülkelerine geçmek içen yasa dışı yollardan Yunan Adalarına geçmek isteyen düzensiz göçmenler Yunan unsurları tarafından gösterilen gayri insani tavırlar ile karşı karşıya kalıyorlar. Düzensiz göçmenleri Yunan Karasularında yakalayan yunan unsurları işlem yapmak yerine düzensiz göçmenleri botlarının motorlarını alıp deniz üzerinde hareketsiz bırakarak Türk Karasularına geri itiyor.

7 BİN 967 DÜZENSİZ GÖÇMEN

7 bin 967 düzensiz göçmen Yunanistan Sahil Güvenlik unsurları tarafından geri ittiler. Açık denizde kaderine terk edilen düzensiz göçmenlere ise Türk Sahil Güvenlik ekipleri el uzattı. Yaşanan yüzlerce olayda Aydın, İzmir, Muğla, Çanakkale ve Balıkesir’de bulunan limanlara çıkarılan düzensiz göçmenleri insani yardımlar yapıldı ve işlemleri başlatıldı. O anlar da anbe an kayıt altına alınırken, görüntüler Yunanistan’ın vicdansızlığını bir kez daha gözler önüne sermiş oldu.İHA

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.