Balıkesir Merhaba Gazetesi

800 Bin TL’lik Kablo Hırsızlığı

800 Bin TL’lik Kablo Hırsızlığı
06 Mayıs 2022 - 13:08

800 Bin TL’lik Kablo Hırsızlığı

 

Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde mezbahada atıl olan yaklaşık 800 bin lira değerinde kablo çalındı. Hırsızlar, soygun esnasında güvenlik kameralarını da söktü.

 

Trafo Kablolarını Götürmüşler

Dursunbey’in merkezinde boş bir şekilde duran mezbahaya gece yarısı  kablo hırsızları geldi. Mezbaha girişindeki bakır kabloları kesen hırsızlar, içeride bulunan tüm kabloları da kesti. Hayrettin Çaylak, “Sabah saat 9’da geldim. Hemen patronumu aradım. Trafonun oradan kabloları götürmüşler. Kameraların iki tanesinin kırık olduğunu söyledim. Buradan enerji beslemeye geçmişler ve oradan 13 tane içeriden, 24 tane de binanın içine giren enerji beslemeden götürmüşler. Bir de arıtma kazan dairesinden ve topraklamaları götürmüşler. Polisi aradım cumartesi günü sabahı, olay yeri incelemesini yaptı” dedi.

“Hırsızlar Yüzünden Rahat Yüzü Göremedik”

Çaylak iha’ya konuştu: “Olay günü güvenlik kameralarından yüzleri net şekilde belli üç kişi gördüğünü de sözlerine ekledi. İş yeri sahibi olan ve İstanbul’da ikamet eden işadamı Mehmet İlker ise Dursunbey’de bu şekilde gerçekleşen beşinci hırsızlık olduğuna dikkat çekerek, “Dursunbey’e çok büyük emellerle çok güzel bir tesis kurduk. Ama bu kablo hırsızlarından bir türlü rahat yüzü göremedik” dedi. İlker, “Burada beşinci kablo hırsızlığı bu ve çok büyük zararımız var. Emniyet güçlerimiz inşallah bunları bulacaklar ve yargı önüne çıkaracaklar” şeklinde konuştu.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.