EkonomiTürkiye Gündemi

9 Bin 485 Kredi Başvurusu Gerçekleşti!

Aile ve Gençlik Fonu, gençlerin hayallerini gerçekleştirmek için maddi ve manevi destek sağlıyor; binlerce genç, evlilik yolunda ilk adımlarını atmaya hazırlanıyor!

9 Bin 485 Kredi Başvurusu Gerçekleşti!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın gençlere yönelik kredi desteği sağlamak amacıyla kurduğu Aile ve Gençlik Fonu’na şimdiye kadar 9 bin 485 başvuru yapıldı. Bu fon, aile kurma yolundaki gençlere destek olmayı ve onların sosyal risklere karşı korunmasını, gelişimlerini ve girişimlerini desteklemeyi hedefliyor. Fon kapsamında hayata geçirilen “Evlenecek Gençlerin Desteklenmesi Projesi” ile gençlere evlenme sürecinde finansal destek sağlanacak ve evlilik öncesi ve sonrası eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunulacak.

9 Bin 485 Kredi Başvurusu Gerçekleşti!
Türkiye Gündemi

Aile ve Gençlik Fonu’na yapılan başvuru sayısı 9 bin 485’e ulaştı. Başvuruların kabulü 15 Şubat’ta başladı ve proje kapsamında desteklenen gençler, 48 ay vadeli, 2 yıl geri ödemesiz, faizsiz olarak 150 bin TL kredi alabilecekler. Ayrıca, evlilik sürecinde ihtiyaç duyabilecekleri eğitim ve danışmanlık hizmetleri de sağlanacak.

Ayrıca, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, projenin uygulanacağı pilot illerin depremin etkilediği bölgeler olduğunu belirtti. Bu çerçevede Adıyaman, Gaziantep (Sadece Islahiye ve Nurdağı ilçeleri), Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya gibi illerde pilot uygulamaya başlanması planlanıyor. Pilot uygulamanın ardından, depremden etkilenen diğer illerin de dâhil edilmesi ve projenin ulusal düzeyde yaygınlaştırılması için çalışmalar devam edecek.

9 Bin 485 Kredi Başvurusu Gerçekleşti!

 

AA

Merkez Bankası rezervlerinin yaklaşık 142,2 milyar dolar olduğunu açıkladı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu