Balıkesir Merhaba Gazetesi

9 KERE ŞAŞIRDI

9 KERE ŞAŞIRDI
18 Aralık 2014 - 0:11

Genel

Kendisinden habersiz adına 8 tane GSM hattı açıldığını öğrenen Şaban dayı isyan etti

Memur emeklisi Şaban Durak, 6 yıldır kullandığı kontörlü hattına gelen

‘Faturalı hattınızın borcu var’ mesajını görünce neye uğradığını şaşırdı

HACI İsmail Mahallesi’nde oturan ve 6 yıl önce aldığı kontörlü hat dışında başka hattı olmadığını söyleyen Şaban Durak bir süre önce cep telefonuna gelen mesaj ile adeta sarsıldı. Durak mesajda yazan “61,70 TL’lik borcunuz ödenmediği takdirde haciz işlemi başlatılacak” mesajını okuyunca önce şaka olduğunu düşündü.

‘ARAŞTIRINCA 9 HATTIM OLDUĞUNU ÖĞRENDİM’

HENÜZ şoku atlatamadan gelen ikinci mesajla şaşkınlığının iyice arttığını belirten Şaban Durak, bu kez başka bir faturalı hattı olduğunu ve aynı ücrette borcu olduğuna dair mesaj geldiğini söyledi. İki faturalı hattan toplam 63,80 TL borcu olduğunu okuyan Durak, GSM şebekesinin müşteri hizmetelerini aradığında ise bambaşka bir olayla karşı karşıya olduğunu farketti.

‘RIZAM OLMADAN İŞLEM YAPMIŞLAR’
MÜŞTERİ hizmetleri ile yaptığı görüşme sonunda 2’si faturalı olmak üzere adına kayıtlı toplam 9 adet hat olduğunu öğrenen emekli Şaban dayı, bunun asla mümkün olmayacağını söylediyse de derdini bir türlü anlatamadı. Savcılığa dilekçe veren Şaban Durak, bilgisi dışında açıldığını iddia ettiği hatların ne zaman açıldığını, kimlerin kullandığının tespit edilmesini istedi.

‘BENİM TELEFON İNTERNETE GİRMEZ Kİ?’
ADINA açılmış tüm numaraları öğrendiğini ancak başka hiçbir bilgi alamadığını söyleyen Durak, “Şikayetçiyim. Rızam olmadan adıma bir sürü hat açmışlar. Savcılığa dilekçe de verdim” diye konuştu. GSM firmasının işi abartarak ‘3G Modem’ olarak da hat açıldığını dile getiren Durak “Ben internetten anlamam. Anlasam da telefonum zaten eski, internet çalışmaz. Onu da kim kullandıysa, belirlensin” istiyorum dedi.
HABER: KAYHAN SAKALLI

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.