Balıkesir Merhaba Gazetesi

A TAKIMI BALIKESİR’E

A TAKIMI BALIKESİR’E
10 Nisan 2015 - 0:10

Genel

BİRİ ODTÜ’DEN DİĞERİ OXFORD’TAN
Balıkesir heyecan ve merakla özellikle kadın adayları bekliyor. Vatandaşlar tarafından merak edilen adayların ikisinin de A Takımından geliyor olması Balıkesir için şans olarak değerlendiriliyor.
Listede 2’nci sırada yer alan Sema Kırcı ve dördüncü sıradaki Ayşe Kardaş’ın başarılı bir geçmişe sahip olması ve kariyerlerinin zirvelerinde Balıkesir’e gelecek olmaları Balıkesir’de partililerce de heyecan yarattı.

KIRCI’DAN EN GÜZEL MESAJ  ‘İstiyorum ki memleketimin her köşesinde bu vizyon ve umudu geleceği en güzel şekilde insanlarımıza yaşatalım bırakalım. Ankara’dan bunları alıp, Balıkesir’deki her vatandaşımıza teker teker ulaştırma şansını sağlayalım.’
Sema Kırcı ‘Çok şükür ki memleketim çok güzel. Balıkesir bir mükâfat ve işimle ilgili en güzel nedenim.’ Parti kurulduğundan bu yana Genel Merkezdeyim diyen Kırcı, özgeçmişi ile ilgili olarak ta kısa bilgiler verdi. AK Parti Türkiye’de güzel işler yaptı. Ankara’dan Dünyaya bakma fırsatımız oldu aynı zamanda dış ilişkilerde başkan yardımcılığı görevimde olduğu için ve dış politika ile ilgilendim. İstiyorum ki memleketimin her köşesinde bu vizyon ve umudu geleceği en güzel şekilde insanlarımıza yaşatalım bırakalım. Ankara’dan bunları alıp, Balıkesir’deki her vatandaşımıza teker teker ulaştırma şansını sağlayalım. Türkiye’ye yayılan elçilerden biri olarak Ankara’daki heyecanı ve vizyonu Balıkesir’e de kazandırmak istiyorum.’ şeklinde konuştu.
Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı
Sema Kırcı
1971 yılında Almanya’da doğdu. ODTÜ İİBF Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu.  Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde yüksek lisansını tamamladı.  Aynı bölümde doktoraya devam etmektedir.1997–2008 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştı. 2001–2006 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları’nda Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2006 yılında AK Parti 2’inci Olağan Büyük Kongresi’nde  Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyeliğine seçildi. 2008 yılında Genel Başkan Danışmanlığı görevine getirilen Kırcı, halen MKYK üyesidir.

Ayşe Kardaş ‘ Balıkesir ile bağımız hiç kopmadı. Benim ilk tercihim Balıkesir oldu. Ben talimat doğrultusunda İstanbul’u yazdım. Ben kendi memleketime hizmet etmeyi isterim. İstanbul’un taliplisi çok olur. Aktif çalışan bir insanım. Bir anneyim. Kalıcı bir hizmet bırakayım istedim. İlk tercih İstanbul ikinci Balıkesir olsun talimatı ile bunu yaptım. Memleketimin her köşesi özel ve güzel. İstanbul’u bekliyordum öyle söyleniyordu ama  Balıkesir oldu sevindim. Balıkesir’den Ak Parti olarak hedefimizde en az 5 ama hedef 6 olsun diyorum. Çevre ve imkanları Balıkesir için kullanmak istiyorum. Memleketim adına elimden geleni yapacağım.
AYŞE KARDAŞ KİMDİR?
Gönen İmam-Hatip Ortaokulu’ndan mezun olan Kardaş, liseyi de İstanbul Kadıköy Anadolu İmam – Hatip Lisesi’nde bitirdi. Dereceyle girdiği Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri (MIS) bölümünü 2004 yılında bitiren Ayşe Kardaş, üniversite döneminde İsveç’te finans eğitimi de aldı. Bahçeşehir Üniversitesi’nde “Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler” üzerinde yüksek lisans derecesi alan Kardaş, bir süre özel sektörde görev yaptı. 2007 yılından sonra AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda çalışmaya başlayan Kardaş, Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeliği ve I.Bölge Teşkilat Başkanlığı görevlerini yürüttü. 2009 yerel seçimlerinden AK Parti’den Ümraniye belediye meclis üyesi seçilen Kardaş aynı yıl Başbakanlık Müşavirliği görevine getirildi. Oxford Üniversitesi bünyesinde diplomat eğitimi kurslarını başarıyla tamamlayan Kardaş, pek çok uluslararası toplantı ve sempozyuma konuşmacı olarak katıldı. KADEM teşkilatlanma başkanı ve Lacivert Dergisi kurucu ve danışma kurulu görevlilerinden ve yazarlarından.
KAMİL AKYÜREK

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.