Balıkesir Merhaba Gazetesi

ABİDİN PAK-MAYA ANADOLU LİSESİ FARK YARATTI

ABİDİN PAK-MAYA ANADOLU LİSESİ FARK YARATTI
12 Mart 2016 - 0:18

Genel

ABİDİN PAK-MAYA ANADOLU LİSESİ FARK YARATTI

İstiklâl Marşı’nın kabulünün 95. yıldönümü, Balıkesir’in Edremit ilçesinde kutlandı. Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Delice İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy ile ilgili günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparken Orotoryo gösterileri programa renk kattı. 6 Yaşındaki Ceylin Uçak’ın performansı göz doldururken Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi öğrencileri fark yarattı.

 

Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Belediye Başkanı Kamil Saka, protokol üyeleri, öğretmen, öğrenci ve velilerin katıldığı program, öğrenciler tarafından çalınan enstrümanlar eşliğinde İstiklal Marşı okunmasıyla başladı.

Ardından Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Delice İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy ile ilgili günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptılar. Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstiklal Marşı’nı güzel okuma, resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Öte yandan Abidin Pak-Pakmaya Anadolu Lisesi öğrencilerinin sahnelediği oratoryo katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Törene Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, 19. Motorlu Piyade Tugay Komutan Vekili P. Albay Oray Arslan, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Belediye Başkan Yardımcısı İlhan Yazar, Edremit Cumhuriyet Başsavcısı Şenol Taşkale, Edremit İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Haber Semra Aman Akyürek

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.