Balıkesir Merhaba Gazetesi

AÇILIŞI VALİ YAPTI

AÇILIŞI VALİ YAPTI
21 Şubat 2015 - 0:10

Genel

Balıkesir Devlet Hastanesi  Palyatif servisi açıldı

12 yataklı serviste  gönüllü olarak Hekim.  Hemşire Fizyoterapist , Din görevlisi, Sosyal çalışma uzmanı,  Diyetisyen gönüllüleri  çalışacak.

Balıkeir Valisi Mustafa Yaman açılış için geldiği hastanede  servisleri gezip hastalara geçmiş olsun dileklerini sunarak onlara  çeşitli hediyeler vererek acil şifalar diledi ve Ardından Palyatif servisinin  açılışına gerçekleştirdi.

Yetkililer Palyatif  akım hakkında şu bilgileri verdi:  Günümüz sağlık sisteminde  hastanız için yapacağımız  bir şey yok  alın hastanızı evinize götürün anlayışı artık sona ermişolup sizin için yapabileceğimiz bir şey hep var anlayışı yaygın olarak benimsenmiştir.

Temel hedef konan tanısı neticesinde yaşamının arda kalan bölümünü en iyi şekilde tamamlamasıiçin hastalarımızın  takipleri burada yapılacaktır. Hastalarda tedavilerinin artık işi yaramadığı ve hastalığın durdurulamadığı bir an gelebilir. Bazı hastalar hekim tedavinin etkili olmadığını söylese de tedaviye devam etmeye seçer. Palyatif bakım ağrı ve sıkıntıların azaltılması üzerinde duran bakım anlamındadır.kronik hastalıkların  her aşamasında  iyileştirme amaçlı diğer tedavilerle uygulanır. AHMET İMREN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.