Balıkesir Merhaba Gazetesi

Adaylar belirlendi

Adaylar belirlendi
08 Nisan 2015 - 0:52

Genel

Milletvekili adayları belirlendi. Ak Parti’de sürpriz bir liste oluştu. MHP’de beklenen isimler sıralanırken, CHP ön seçimle adaylarını belirlemişti.

AK PARTİ’DE ŞAŞKINLIK

Ak Parti listesi şaşkınlık yarattı. İlk sıradaki Mahmut Poyrazlı beklenen bir isim olsa da 2. sıraya MKYK’dan Sema Kırcı yerleşti. Ali Aydınlıoğlu’nun 3. sıraya yerleşmesi şaşırttı. Ayşe Kardaş da Balıkesirli olsa da uzun yıllardır şehir dışında bir isimdi.

 MHP NORMAL KARŞILANDI

Milliyetçi Hareket Partisi’nde liste normal karşılandı. İsmail Ok’un ilk sırada olması memnuniyet yarattı. MHP’nin listesi, en fazla üç vekil beklentisinde olduğu izlenimi yarattı. Ahmet Duran Bulut’un yeniden listede olmaması partililer arasında memnuniyet yarattı.

 CHP’NİN LİSTESİ TAMAMDI

Cumhuriyet Halk Partisi’nde adaylarını günler öncesinden ön seçimle belirlemiş olmanın rahatlığı var. CHP’nin 45 seçim bölgesi dışında ki adayları kontenjan ve merkez yoklaması ile belirledi. Bazı memnuniyetsizlikler olsa da büyük bir sorun yok.

Siyasi partilerin günlerdir beklenen Balıkesir milletvekili aday listeleri sonunda açılandı. Listeler açıklandığında ise en büyük sürpriz Ak Parti’de yaşandı. MHP’de beklenen isimler sıralanırken, CHP’de ön seçimle adaylarını belirlemiş olmanın rahatlığı vardı. CHP’de ön seçimle belirlenen adayların dışında kontenjan ve merkez yoklaması yapılan bazı yerlerde ise memnuniyetsizlikler yaşandı.

Ak Parti’de İlk sıradaki Mahmut Poyrazlı beklenen bir isim olsa da 2. sıraya MKYK’dan Sema Kırcı yerleşti. Ali Aydınlıoğlu’nun 3. sıraya yerleşmesi şaşırttı.4. sırada ki Ayşe Kardaş da Balıkesirli olsa da uzun yıllardır şehir dışında bir isimdi. Kardaş, aday olmak için Başbakanlık Müsteşarlığı görevinden istifa etmişti.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde liste normal karşılandı. İsmail Ok’un ilk sırada olması memnuniyet yarattı. MHP’nin listesi, en fazla üç vekil beklentisinde olduğu izlenimi yarattı. Ahmet Duran Bulut’un yeniden listede olmaması şaşırtıcı değildi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde ise adaylarını günler öncesinden ön seçimle belirlemiş olmanın rahatlığı var. CHP’nin 45 seçim bölgesi dışında ki adayları kontenjan ve merkez yoklaması ile belirledi. Bazı memnuniyetsizlikler olsa da büyük bir sorun yok. Üç siyasi partinin Balıkesir milletvekili aday listeleri şöyle oluştu.

AK PARTİ’NİN ADAYLARI

1.Mahmut Poyrazlı, 2.Sema Kırcı, 3.Ali Aydınlıoğlu, 4.Ayşe Kardaş, 5.Kasım Bostan, 6.Mehmet Bayyiğit, 7.Hilal Demirözer, 8.Mustafa Canbey

CHP’NİN ADAYLARI

1.Mehmet Tüm, 2.Ahmet Akın, 3.Namık Havutça, 4.Fikret Şahin, 5.Ali Kemal Deveciler, 6.Ensar Aytekin, 7. İrfan Barış, 8.İsmail Aynur

MHP’NİN ADAYLARI

1.İsmail Ok, 2.Recep Çetin, 3.Rafet Çetinel, 4.Mehmet Duran, 4.Adnan Çelebi, 6.Mehmet Ağar, 7.Tuncay Kılıç, 8.Kemal Girgin

CEMİL YURTMAN

4

 

 

 

 

 

 

 

2 3

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.