Balıkesir Merhaba Gazetesi

ADD Balıkesir Şubesinden 19 Mayıs Açıklaması

ADD Balıkesir Şubesinden 19 Mayıs Açıklaması
18 Mayıs 2022 - 17:00

ADD Balıkesir Şubesinden 19 Mayıs Açıklaması

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Balıkesir Şube Başkanı Turan Güneş  19 Mayıs gününe özel bir mesaj yayımladı. Güneş açıklamasında, “Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Paşa’nın, 3 yıl 3 ay 22 gün süren kutlu yürüyüşünün 19 Mayıs 1919’da Samsun Limanı’nda atılan ilk adım’ının 103. yıldönümünü kutluyoruz.”dedi.

 

“Sorunlarımız Var”

103 yıl sonra yine iç ve dış sorunlarla boğuşuyoruz diyen Güneş açıklamasına “ Yine emperyalizm boğazımıza çökmüş, ülkemizi bölmek için oyun üzerine oyun kuruyor. Yine karanlık güçler ve hain işbirlikçileri iş başında. Üstelik günümüz koşullarının yarattığı, sayıları milyonları bulan ve demografik yapımızı tarumar eden geçici (!) sığınmacılar ve benzeri başka sorunlarımız da var.” Dedi.

“Geldikleri gibi giderler” sözü

“Mustafa Kemal Atatürk’ün “Geldikleri gibi giderler” sözü, işgalcilerin kendiliklerinden gidecekleri hayaline değil, akıl ve bilime dayalı YA İSTİKLAL, YA ÖLÜM şiarına dayanıyordu.Amasya Genelgesinden Erzurum Kongresine, Sivas Kongresinden, Büyük Millet Meclisi’ne, Birinci ve İkinci İnönü zaferlerinden Sakarya ve Dumlupınar’a, İzmir rıhtımından Mudanya’ya, Lozan’a, Montrö ve Hatay’a kadar hep Antiemperyalist Ve Tam Bağımsız Türkiye Hedefli Kemalist İdeoloji izlenecekti.Bu tarihin en haklı, en ahlâklı ve en namuslu mücadelesini veren Kuvayı Milliyecilerin önü, emperyalist işgalciler kadar, Osmanlı Sarayı’nın Vahdettinleri, Damat Feritleri, Ali Kemalleri, Kuvayı İnzibatiyecileri, Anzavur Ahmetleri ile gerici isyancılar ve emperyalizmin kadim işbirlikçileri dinci yapılanmalar tarafından da kesilmek istendi.”

“Azim ve Kararlılığımız Sürecek”

“19 Mayıs 1919’da Samsun’dan yola çıkan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Türkiye Cumhuriyeti’ne kanları ve canlarıyla hayat veren Kemalist Devrimcileri şükran ve saygıyla anarken, Atatürkçü Düşünce Derneğimiz’in kurucularını ve ödenemez emekleri ile bugüne ulaştıran yüz binlerce Atatürkçüyü minnetle yad ediyor, yaşamlarını sürdürenlere sağlık ve esenlik diliyoruz.Atatürkçü Düşünce Derneği olarak; Kemalizm’in namus sesini bir sis çanı gibi yurdumuz semalarına asma ve yeniden Atatürk Cumhuriyeti’ne ulaşma azim ve kararımızı yineliyor, Aziz Milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Ve Gençlik Ve Spor Bayramı’nı kutluyoruz.” Haber: Serap Tetik Acar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.