Balıkesir Merhaba Gazetesi

AFACAN FUTBOL TAKIMI

AFACAN FUTBOL TAKIMI
16 Mart 2016 - 10:06

Genel

AFACAN FUTBOL TAKIMI

Hafta sonlarını futbol oynayarak geçirdiklerini söyleyen Sakarya İlköğretim Okulunun sporsever öğrencileri, futbol sevgilerinin temellerini anlattı.

Miniklerin dünyasında arkadaşlıkların, derslerin, başarının temelleri kaynaşarak, birlikte oynanan oyunlarla atılıyor. Dostlarla yapılan mahalle maçları, taşa çıkmaca, saklambaç gibi oyunlar minik dünyalarını anlamlandırmaya değer katıyor. Teknolojinin hayatımıza girmesiyle değişen oyun çeşitleri Sakarya İlkokulundaki bu minikleri etkilememiş. Onlar futbol oynamayı çok seviyor.

Mustafa Doğan (5.sınıf) : Ben spor yapmayı çok seviyorum. Yürüyüşler, koşular yapıyorum. Ama futbol oynamak benim vazgeçilmezim. Okul çıkışlarında, hafta sonları arkadaşlarımla birlikte futbol oynuyoruz. Maçları izleyip değerlendirme yapıyoruz. Büyük takım futbolcuları gibi oynamayı hayal ediyoruz.

Yasin Derin (4.sınıf) : Sporu çok seviyorum. Koşuyorum, yürüyüşler yapıyorum. Basketbol oynuyorum. Futbol oynamayı da çok seviyorum. Arkadaşlarımla birlikte yaptığımız maçlar çok heyecanlı ve eğlenceli oluyor. Bizim en büyük zevkimiz, okul çıkışı gelip burada futbol oynamak. Arkadaşlarımla hepimiz farklı takımları tutuyoruz ama dostça oynuyoruz. Futbol kardeşliktir. Biz bunu biliyoruz.

Kadir Çakıcı (4.sınıf) : Benim için futbol vazgeçilmez. Galatasaray takımını tutuyorum. Maçları takip ediyorum. Onlar gibi oynamayı çok istiyorum. Okul çıkışlarından sonra arkadaşlarımla beraber maç yapıyoruz. Onlarla vakit geçirmek ve futbol oynamak çok güzel. İlerde çok iyi bir futbolcu olmak istiyorum. Messi harika bir futbolcu. Onun gibi olmak isterdim.

Mustafa Dağdelen (5.sınıf) : Sporun her dalı çok güzel. Futbol oynamak ise benim için vazgeçilmez. Ben Beşiktaşlıyım. En sevdiğim futbolcu ise Gökhan Töre. Okul çıkışı arkadaşlarımla futbol oynamayı çok seviyorum. Hem sağlıklı ve dinç oluyoruz hem de sevinçle birlikte vakit geçiriyoruz. Futbol oynamak ve spor yapmak insanları dinç tutar. Erdemli bireyler olmalarını sağlar.

Ali Kaya (4.sınıf) : Ben Fenerbahçe takımını tutuyorum. Arkadaşlarımla birlikte  futbol oynamayı çok seviyorum. Okul çıkışlarında ve hafta sonları okulda futbol oynuyoruz. Koşu yapıyoruz. Sporun her alanını seviyoruz. Ama futbolu hepsinden çok seviyoruz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.