Balıkesir Merhaba Gazetesi

‘Afetzede çiftçinin parasına el mi konuluyor?’

‘Afetzede çiftçinin parasına el mi konuluyor?’
25 Ekim 2014 - 0:02

Genel

CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça afet nedeniyle mağdur olan çiftçinin bir de Ziraat Bankası tarafından mağdur edildiğini söyledi.

Namık Havutça, TARSİM tarafından çiftçi adına Ziraat Bankası’na yatırılan sigorta hasar tazminatlarının vadesi gelmeyen borcuna karşılık bloke edildiği şikayetlerini Meclis’e taşıdı. “Çiftçinin parasına el konuluyor” diyen Havutça, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in konuyla ilgili yanıtlarını bekliyor.
CHP’li Havutça, çiftçinin kendisine ilettiği “Ziraat Bankası paramıza el koyuyor” şikayetini, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’e sordu. Havutça, Meclis Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, “TARSİM, Balıkesir’de ürünlerini sigorta yaptıran ve zarar gören çiftçilere 2014 yılında 5 milyon lira dağıtmış ve 3 milyon mira daha dağıtacağı bilinmektedir. Yine Balıkesir’de kuraklık, sel, don ve benzeri afetler nedeniyle Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi borçları ertelenen çiftçilerin bu kurumlardaki borçlarına karşılık TARSİM tarafından ödenen sigorta hasar tazminatları bloke edilerek, çiftçinin parasına el konulmaktadır” dedi. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.