Notice: Trying to get property 'display_name' of non-object in /home/merhaba/public_html/wp-content/plugins/wordpress-seo/src/generators/schema/article.php on line 52

Balıkesir Merhaba Gazetesi

AĞIT

AĞIT
24 Kasım 2014 - 0:13

Genel

Ağıt, Türkçede olsa, Kürtçede olsa, Arapçada olsa, İngilizce de olsa ayni dildir. Gözlerden yaş akıtır. Yürekleri yakar. Ciğerleri dağlar. Değişik diller ayni duyguları yaşar AĞITTA.

Hiç kimsenin, kimseyi, dilinden, dininden, renginden, ırkından dolayı, bir diğerini öteleştirmeye hakkı yoktur. Çünkü yaratılış şekli, hiçbir canlının kendi iradesiyle olmamıştır. Bütün canlıların yaratanı yüce RABBİMİZDİR. Hiç kimse kendi iradesiyle, Kürt, Laz, Arap, Çerkez veya melez olmamıştır. Bu değişik tanımlamalar, her toplumun değişik mozaik taşları gibi güzellikleridir.

Irkçılıkla beslenen TERÖR belasından dolayı, analar gözyaşına doydu. Anaların gülmeye, gençlerin yaşamaya hakkı var. AĞIT, hangi dille ifade edilirse edilsin, yürekleri yakıp, ciğerleri dağlar.

Sayın okuyucularım. Ülkemizdeki AÇILIM ve KARDEŞLİK süreci daha kararlı ve istikrarlı şekilde gelişip büyüyor. Sancılı ihtilafın, baharla birlikte daha da yeşereceğini ufukta görüyoruz. Arabulucu, ABD, Almanya, Fransa veya İngiltere gibi, terör besleyicilerinin elçiliğine hiç lüzum yok. Biz bize yeteriz. Bu açılımlar, “üçüncü göz, üstün akıl veya siyasi güç denetiminde” olsun şeklindeki öneriler, MANDA himayesini hatırlattığı gibi, iyi niyetleri de tökezletebilir. Hatta yeni bir FİTNE girebilir. ÜÇÜNCÜ GÖZ, bu topraklarda yaşayanların, iki asırdır kanını emen VAHSİ KAPİTALİST sistemin VAMPİRLERİDİR. O sömürgeci üçüncü gözden, beşinci sözden, üst akıldan, elden, dilden, gönülden, bölgemizin Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Müslim, gayri Müslim, Şii, Şafi, Alevi, Yezidi hiçbir unsuruna fayda gelmez. Karşılığını almadan, yardım etme SÖMÜRGECİ anlayışta hayal bile edilemez. Onlar bir damla ter dökeceklerse, bir tanker petrol almayı hedeflerler. Onların aklı, “bir damla kan, bin damla petrol” parolası üzerine kurulmuştur. VAHŞİ KAPİTALİZİM budur. Kurallarından, kurgularından bir milim şaşmazlar. KOMİNİZİM dünyada iflas edip öldü. Fakat VAHŞİ KAPİTALİST sistem olanca acımasızlığı ve hızıyla zirveye çıktı. Zirveye çıkan her oluşumun, inişi de çok çabuk olur.

Sevgili dostlar; Olaylara mantıkla bakmasını bilenler, kavga da etmezler. Sebep şudur veya budur. Ayni coğrafya bölgesinde yaşayan insanları, birbirlerine düşürdüler. Bir birine düşen bu kavgalılar, kendi hayat tarzlarından ziyade, dış odaklı FİTNELERİN, çıkar hesaplarından dolayıdır. Bu bakımdan ÜÇÜNCÜ GÖZ diyerek bu FİTNECİBAŞLARINDAN medet beklemek, saflıktan veya bilgesizlikten kaynaklanır. Kurdun KUZU taksimatından hiçbir farkı yoktur. Sömürgeci emperyalist dünya, Ortadoğu topraklarında kavganın bitmesini hiç istemez. Bölge coğrafyamızın huzura kavuşması, onların silah sanayine ziyandır. Petrol BARONLARINA zarardır. Yahudi’ye haramdır. Bu sebeple, belki “KARDEŞLİK” duyguları gelişir diye, barış süreci bitmeden, İŞİD denilen bir belayı, yedek destek olarak, bölgeye musallat ettiler. Daha da amansız terör örgütleri çıkarıp, bölgeye salabilirler. Bu açıkladığımız EMPERYAL karanlık olaylardan dolayı, bölgemizde yaşayan, kürdü, Laz’ı, Çerkez’i, Alevi’si, Arap’ı aklını başına devşirmelidir. Yaşanan bunca acıklı olaylardan ders çıkarılmalıdır. Bu iklimin unsurları, isteseler de, bir birlerinden kopup parçalanamazlar. İktisadi, sosyolojik, evlilik ve akrabalık bağlarını koparamazlar. Her türlü değerlerle bin yıllık bir tarihte birbirlerine kaynaşmışlardır. Tarih boyu birbirine kök salmış, birbirini kucaklamış, bir birine yapışmış unsurları, yüz yıllık vahşi kapitalist sistem de koparamaz. Bir birinden ayıramaz. Ayrılmamalıdır.

Onun için, kimseyi araya katmadan, kimseden medet beklemeden, el ele, göz göze, diz dize vererek konuşup anlaşmalı ve boyun boyuna sarılarak, barış süreci yaşatılmalıdır. Samimi duygularla bir birine sarılan kitlelerin, üçüncü adreslere ihtiyacı olmadığı gibi, bütün dünya insanlığına örnek teşkil edeceklerdir. Bu günkü siyasi irade doğru yoldadır. Yapılan icraatlar, barış sürecinde atılan adımlar, bütün analardan yanadır.

Sayın dostlar, bu kutsal toprakların çocukları bizler, hepimiz, birbirimize yeteriz. Akan kanlar, giden canlar yetsin artık. Bağrı yanık çileli anaların, gencecik fidanların, insancıl vicdanların da yaşama hakkı var. Bu coğrafyada yaşayanlar, kem gözlerden, kem sözlerden, ÜSTÜN AKIL denen menfaatçilerden, çetecilerden, tefecilerden, gezicilerden, ezicilerden, FİTNECİLERDEN uzak duralım. Uzak duralım ki; bize kirleri bulaşmasın. Hoşça kalın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.