Balıkesir Merhaba Gazetesi

AĞZI OLAN DEĞİL BİLGİSİ OLAN KONUŞTU

AĞZI OLAN DEĞİL BİLGİSİ OLAN KONUŞTU
31 Ağustos 2020 - 15:15

AĞZI OLAN DEĞİL BİLGİSİ OLAN KONUŞTU

Karesi Belediyesi geçtiğimiz hafta bünyesine 23 tane yerli ve milli araç kazandırdı. Törende yapılan konuşmalarsa dikkat çekti. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan konuşmasında Karesi’nin gücüne vurgu yaptı. Karesi’ye yapılan projeli çalışmalarını anlattı. Törende Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmazda bir konuşma gerçekleştirdi. Başkan Yücel Yılmaz’ın açılış törenlerinde yaptığı rutin konuşma burada da noktası virgülüne neredeyse aynıydı. İlgi çekense Milletvekillerinin konuşmalarındaki detaylar oldu. Bu konuşmalar, Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın hala dersine yeterince çalışmadığını ortaya koydu. Konuşmalarında hala aynı şeyleri sıralayan Başkan Yılmaz’a daha öncede dile getirdiği bu cümleler için konuşma gerçekleştiren Milletvekili Adil Çelik ilginç ve çarpıcı mesajlar içeren cevaplar verdi.

UĞUR’UN PROJELERİNİN İZİNDEYİZ…

“Benim Şehrim Balıkesir” sloganını oluşturarak Balıkesir’de yapılan her hizmet adımında bunu dile getiren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi istifası istenen kurucu Belediye Başkanı Edip Uğur’un sloganını hatırlatan bugünün Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da aynı slogan üzerinden, “ “Benim şehrim Balıkesir” diyerek çalıştıklarını söyledi.

İşte Yücel Yılmaz’ın konuşması;“2014 yerel seçimlerinden sonra Balıkesir’de köklü değişimler olmaya başladı. Büyükşehir medeniyet projesi buna adaptasyon ve süreci iyi yönetmek bazıları için zor bazıları için kolay. Benim için kolay. Birlikte yerel değişimi yaşadık.6 yıl içerisinde Büyükşehir hem Altıeylül hem Karesi’de gidilmedik yer bırakmadı. Yapmadık işte bırakmadı. Balıkesir Belediyesi güçlü bir belediye idi. İl Özel idaresi güçlü idi. Bu her iki güç büyükşehir ve ilçe belediyelerinde birleşti. Biz kurucu belediye başkanı olarak göreve başladığımızda yazıları yazacak memur yoktu.Hem Altıeylül, hem ben elimizden geleni yaptık. Vaat ettiklerimizi gerçekleştirmenin onurunu yaşadık. Sonrasında vaat ettiğimiz değil, planladığımız işleri yapmaya başladık.”

20 İlçe’de Benim Şehrim Balıkesir diyen Projeler

Şehrin dertlerini alt alta yazdıklarını belirten Başkan Yılmaz, Balıkesir’de çıtanın yüksekliğinin kendileri için dezavantaj olduğunu söyledi. 20 ilçenin Belediye başkanı ile yol arkadaşıyız 10 ayrı belediyemiz var ki onlarda aynı ufukta hizmet etmek isteyen arkadaşlar diyen Başkan Yılmaz, stratejimizi 20 belediye başkanı, kaymakamlarımız, Bir Vali ve 9 Milletvekilimizle şehrin dertlerini alt alta yazdık. Şehrin sorunlarını ve önceliklerini belirlediklerini kaydetti. 5 yıllık planımız çerçevesinde yaptıklarımız Büyükşehrin ilk hamleleri idi şimdi şehrimizin 20 ilçesinde “Benim şehrim Balıkesir” diyen projelerle, ekonomiyi etkileyen, fiziksel ihtiyaçları belli bir çalışma içindeyiz”

Balıkesirlilerin şehirle ilgili problem yok dediğini varsa da kendi köylerini mahallerindeki problemleri belirttiklerini söyleyen Başkan Yılmaz, Balıkesir’de problem olmadığını yinelediği konuşmasında, çöpü toplamak sadece belediyenin görevi değil o toplarken onun işini kolaylaştırmak her bir aile bireyinin ayrı bir sorumluluğudur. Hemşehrilerimizin dikkatini çekmek istiyorum” dedi. Yılmaz şöyle devam etti: Şehrinizin en büyük problemi ne diye sorduklarınızda yüzde 4’ün üzerinde ortak problem hiçbir şekilde çıkmıyor. Bu şehrin anlık ve 5 yıllık projelerini ortaya koyarak hareket ediyoruz. Bizim şehrimizde insanımız yaşamaktan mutlu. Bunu yaparsanız daha iyi olur dedikleri var bunu yaparken de kendi köylerini, kendi mahallelerini söylüyorlar.

Bu sene çok misafir ağırladık

Balıkesir’de pekçok misafir ağırladıklarını söyleyen Başkan Yılmaz  gelenlerin ,” Cennette Yaşıyorsunuz bunun ayrı bir maliyeti olmalı “ dediklerini, kıskananların söylediği bir cümleyi bir devlet büyüğümüz söylemişti” diyerek şehrin problemsiz olduğunu yineleyen cümleler kurdu.

Mustafa Canbey “Sıkıntılar Zorluklar Var, Bize Vız Gelir Tırıs Gider”

Tören sırasında Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey’de bir konuşma gerçekleştirdi. Canbey yerel kalkınmaya bakıldığında Türkiye’nin dört biryanında birbirinden kıymetli işler yaptık. Balıkesir’e geldiğimizde burada da yapmaya gayret ediyoruz. Dedi. Sıkıntılar, zorluklar var diyen Canbey bu sıkıntı ve zorlukların kendilerine vız gelip tırıs gideceğini söyledi.

Tekeden Süt Çıkaran Belediyeler Var…

Rahmetli Erbakan’ın “Biz tekeden süt çıkarmayı biliriz” sözünü hatırlatan Canbey belediyelerimiz tekeden süt çıkarıyor dedi pandemi, zorluklar ve kaynak sıkıntısına işaret ederek bugün önemli bir yatırımı belediye yaptı dedi. Milletin kaynaklarını belediye en iyi şekilde değerlendirir diyen Canbey ne kadar gurur duysak az yorumunu yaptı.

Konuşmak İçin Bilmek Gerek!

Balıkesir’de kısa bir süre önce tren garı ardındaki yol açılışı sırasında ve bazı açılışlarda aynı sözleri yineleyen Başkan Yılmaz’a yine aynı cümlelerle adeta gönderme yapan Çelik, AK Parti’nin özüne değindi ve hedefinde insana hizmeti ön plana alan çalışmalar mesajı ile ders niteliği taşıyan bir konuşma gerçekleştirdi. Daha önce Özel İdare’nin kırsala taşıyamadığı hizmetlerin nasıl yanlış kullanıldığını ve kimler tarafından kullandırıldığını net anlattı.

AK Parti Milletvekili Adil Çelik böyle hizmetler yapılırken, büyük bütçeli yatırımlar olurken ister istemez geriye doğru gidip aklıma bazı şeyler geliyor şimdi Yücel Yılmaz dedi ama Özel idarede çok fazla imkan yoktu. İmkanlarımız kısıtlıydı .İstediğimiz yere hizmet götürmekte, büyük büyük yol, kanalizasyon yapmakta çok zorlanıyorduk. 2004 yılında Ak Parti yerel iktidara geldi hatırlıyorsunuz Kaymakam bey alınmak gücenmek yok OSB’nin orada bir Gökköy’ümüz var Gökköy’ün içerisinden kanalizasyon akıyor, köyün muhtarı geliyor özel idareden 5milyar para istiyor o zamanın parası ile köyün içinden alıp burayı dışa götürecek. Hiç olmazsa insanlar üzerinden geçmez çoluk çocuk oynarken hastalık kapmaz vs.. İlkel ancak, 2004 yılından bahsediyoruz .O dönemin Valisi diyor ki “Hayır olmaz” o zaman para yok mu var ancak faizler yüksek  kayıt dışı rahat harcama oluyor.8 trilyon para varken 5 milyar Gökköy’e kanalizasyon sorununu çözmek için  o para gitmedi. Kırsal kesime gitmesi gereken o paralarla ne  yapılmış biliyormusunuz? 1 Anafartalar’da Özel İdare diye bir yer. 2 Özel idare işhanın da bir yer. Bitti mi? Hayır, şuan Büyükşehir Belediye Başkanımızın hizmet verdiği Öz merkez. Yapılırken burasıda Gökdelen diye yapıldı. Bitti mi? Bitmedi daha Otel var.Pamukçu’da bir termal otel birde deniz kıyısı lazım Erdek’te de bir kamp. Alın size köylere hizmet olarak gitmesi gereken paraların nerelere harcandığı…

Adil Çelik’ten Ders Niteliğinde Konuşma

2004’ten sonra değişimi AK Parti getirdi diyen Milletvekili Çelik ders niteliği taşıyan konuşmasında bugün daha iyisini yapacağız diyenler 2004 yılına kadar elinizi ayağınızı tutan mı vardı niye yapmadınız? Diyerek bu köyler b.. içinde yüzerken,susuzluk çekerken,yolları bozukken niye yapmadınız? Kim yaptı AK Parti.

 

Bugün İstanbul seçimlerinde gördünüz her şehirden kim var dendiğinde 100 bin Balıkesirli İstanbul’da ekmeğini Balıkesir’de bir gelecek görmediği için oraya taşımış, göç etmiş.40 bin Manisa’da Balıkesirli var. Tüm bunların nedeni ise bu şehrin geçmişteki kötü yönetimleridir. Kötü yönetildi. Şehri doğru yönetmek gerekiyor. Bir fabrika gelecek şehrin yöneticileri ile görüşüyor. Balıkesir un yağ var helva yok helva yapan artık var AK Kadrolar çıkmış bu helvaları yapıyor. Bizim ödevimiz insanlara hizmet ederek şehre gelecek vermek şehrin evlatlarına geleceği göstermektir. Bunu yaptığımızda misyonumuzu yerine getirmiş oluruz.”

Şehri Doğru Yönetmek Gerekiyor diyen Çelik, “Şehre katmadeğer yaratacak yatırımcılar Balıkesir için önemli geçmişteki sorunları yaşatmamak için sorumluluk büyük ve bu sorumluluk bilinci ile hareket etmek gerekiyor “ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.