Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ah Mobeseler Ah! Bütün Suç Sizde!!

Ah Mobeseler Ah! Bütün Suç Sizde!!
Prof. Dr. İbrahim Aydın( ibrahimaydin@gazetemerhaba.com )
31 Ocak 2022 - 7:55

Ah Mobeseler Ah! Bütün Suç Sizde!!

Malum geçen hafta ülkemizin gözbebeği İstanbul’da yaşayanlar kar kabusu yaşadı. Yirmi hatta  30 saat yolda araçlarda mahsur kaldı İstanbul’lular. Çevredeki karakollara, otellere, camilere sığındı. Hatta ülkemize turist olarak gelen İsrail’li bir haham bile camiye sığınmış, gördüğü misafirperverlikten çok memnun kalmış. Belki de Müslüman olur! Böylece Ekrem başkan hayırlara vesile olmuş olur.

Günler öncesinde meteoroloji uyarmıştı. İstanbul Valiliği, üniversiteler, birçok kurum tedbirler almıştı. Okulları tatil eden, finalleri erteleyen üniversitelerimiz oldu. Herkes asker bekler gibi karın yağmasını bekledi. Tuz ihalesini iptal eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi de vatandaş gibi beklemiş. Hiçbir tedbir almamış.

Neyse kar gelip bastırınca, trafik felç olmuş, insanlar yollarda, arabaların içlerinde kalmıştı. Daha önce 2017 yılında 140 cm yağan karda bile böyle mağduriyetler yaşanmamışken, bütün bunların sebebi Ekrem başkana göre “ani bastıran” olmuştu!

***

Tabi işin daha kötüsü Ekrem başkanın İngiliz büyükelçisi ile Sarıyer’de balık yediği haberlerinin yayılması oldu. Herkesi trol olarak suçlayan çevre, sanatçısından, gazetecisine, eski vekilden sosyal medya fenomenine kadar herkes yalanlama yarışına girdi. Onlar da böyle bir şeye ihtimal vermiyordu belki. Fotoğrafın eski olduğunu iddia edenler fotoğraftaki kısa kollu insanı görmüş, ama koskoca sobayı ve soba borusunu görmemişti!! İdeolojik körlük bu olsa gerek.

Önce yalanlandı. Sonra 19 saatlik mesaiden sonra bir saatlik ara dendi. Dendi de dendi. Hepsi yalan çıktı. Önceden planlanmış, 3 saat süren bir görüşme olmuş. Az kalsın balıkçı arada kalacaktı. Yok erken kapatmış, yok 1 saat durup gittiler derken, ekmeğinden olacaktı garibim. Garibim dediğime bakmayın, 4 kişilik yemek için 48 bin lira almış. Üstelik belediye özel kalemine kesilmiş fatura. Ne oldu musakka, antrikot hikayeleri?

Sosyal medyadaki paylaşım yapanları “troll” diye suçlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Sözcüsü Murat Ongun da dünyanın en pahalı şehri Cenevre’de kayak merkezinde tatildeymiş. Dışardan işleri iyi idare ediyormuş. Sayın Ongun iyi maaş alıyor olmalı ki bu krizden etkilenmemiş. Yok canım tatil parasını başkası veya belediye ödeyecek değil ya!

***

Malum teknoloji çağındayız ve gerçekler eskisine göre daha kısa sürede ortaya çıkıyor. Tweetlerini silenler oldu da, yüzü kızaran oldu mu bilmiyorum. Murat Ongun’un yüzü belki kayak merkezindeki şömine karşısında kızarmıştır, bilemem. Bir tek eski milli görüşçü Mehmet Bekaroğlu özür diledi.

İş daha sonra çok farklı boyutlara geldi. Bazı çevreler söz konusu operasyonun CHP genel merkezine ait olabileceğini iddia etti. Söz dinlemeyen ve Meral Akşener’le birlikte hareket eden “Ekrem başkanı bitirme projesi olabilir” dendi.

Yerel yöneticinin yabancı ülke büyükelçisi ile görüşmesi ne kadar doğru bilmiyorum. Bir ayda ABD büyükelçisi ile 4 (yazıyla dört) defa görüşen milliyetçi muhalefet parti liderlerimiz de varya neyse.

Bir de Ekrem başkan, mobese görüntülerini sızdıranları suçlarken, resmi kimin çekip, yayınladığı ile ilgili bir cümle kurmadı. Yoksa onun kimin yaptığı veya yaptırdığını biliyor da ondan mı? Ah mobese kameraları ahh. Siz olmasaydınız ne güzel troll deyip işi yırtacaktık. Yaktınız Ekrem başkanı….

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.