İlçe HaberleriSiyaset

Ahmet Akın Söylediği O İndirimi Yaptı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı 1. Birleşimi'nde Başkan Ahmet Akın tarafından verilen önerge doğrultusunda, 2. Birleşimde gündeme alınan ve vatandaşların merakla beklediği önemli kararlar alındı.

Ahmet Akın Söylediği O İndirimi Yaptı

Ahmet Akin Soyledigi O Indirimi Yapti 1

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Mayıs Ayı 2. Birleşimi ve hemen arkasından gerçekleştirilen Balıkesir Su ve Kanalizasyon İşleri Genel Müdürlüğü (BASKİ) Genel Kurulunda, tarımsal sulamanın ücretsiz olması ve su tarifelerine yüzde 15 indirim yapılması yönündeki maddeler oylandı ve oy çokluğuyla kabul edildi.

Tarımsal Sulamada Büyük Kolaylık

Meclis üyelerinin oy çokluğuyla kabul edilen maddeler doğrultusunda, tarımsal sulama hizmeti 0-20 dekar arası tarlalarda ücretsiz olacak. 20-40 dekar arası tarlalar için ise sulama ücretinin yüzde 50’si Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanırken, kalan yüzde 50’si abone tarafından ödenecek. Bu karar, bölgedeki çiftçilerin üretim maliyetlerini azaltarak, tarımsal faaliyetleri teşvik etmeyi amaçlıyor.

İlgili Makaleler

Su Tarifelerine Yüzde 15 İndirim

Balıkesir’in yüksek su fiyatlarından şikayet eden vatandaşlara müjde niteliğindeki diğer karar ise su tarifelerine yüzde 15 indirim yapılması oldu. Marmara Bölgesi’nin en pahalı suyunu kullanan Balıkesirlilerin hane halkı ekonomisine katkı sağlamak amacıyla yapılan bu indirim, konutlar, işyerleri ve diğer tüm tarife gruplarını kapsayacak.

Yeni Düzenlemeler 1 Haziran’da Yürürlüğe Girecek

Balıkesirliler, su fiyatlarındaki yüzde 15 oranındaki indirimi 1 Haziran gününden itibaren faturalarında görmeye başlayacak. Hem tarımsal sulamada getirilen ücretsiz kullanım hakkı hem de su tarifelerindeki indirim, bölge halkı tarafından sevinçle karşılandı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın, alınan bu kararların Balıkesirli vatandaşların ve çiftçilerin yaşam kalitesini artırmayı hedeflediğini belirtti. Başkan Akın, “Halkımızın ve çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu kararlar, tarımsal üretimi desteklemek ve hane halkı ekonomisine katkıda bulunmak için atılmış önemli adımlardır” dedi.

Haber: Bülten

Esnafa Yüzde 30 Aidat İndirimihttps://gazetemerhaba.com/esnafa-yuzde-30-aidat-indirimi/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu