Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ahmet Akın “Yandaşların Borçları Silindi”

Ahmet Akın “Yandaşların Borçları Silindi”
01 Nisan 2021 - 11:36

Ahmet Akın “Yandaşların Borçları Silindi”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın başkanlığındaki CHP heyetinin iki gün süren Isparta programı sona erdi. CHP’li Akın; “İktidar bir gecede yandaşın milyarca lira borcunu sildi. Soruyoruz; pandemi sürecinde esnafın elektrik borcunu sildi mi? Ayrıca indirim yaptı mı? Hayır. Doğalgazda da müjde dediler, ayrıca müjde vatandaşımıza zam olarak döndü” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu’na durum raporu sunulacak

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ,20 milletvekili ve ayrıca Parti Meclisi üyelerinden oluşan heyet iki gün süren program kapsamında esnaf, çiftçi, meslek örgütleri, sendika temsilcileri, ticaret odaları ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Kentte yaşanan sorunları vatandaşlarla bire bir iletişim kurarak sahada saptadı. CHP heyeti , Isparta’nın sorunlarına ilişkin rapor hazırlayacak. Rapor daha sonra ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulacak.

“Tarım Ürünlerini İthal Eder Duruma Geldik”

CHP’li Milletvekili Ahmet Akın,“ Ülkemizin verimli topraklarını işleyen çiftçilerimize bu iktidar yıllardır kulaklarını tıkamış durumda. Ayrıca Isparta elmanın başkenti. Türkiye’de üretilen her 4 elmadan 1’ini yetiştiren Isparta’da 2020 yılı sezonunda üretim rekoru kırıldı. Aynı şekilde gül ve karanfilde de birinci sırada. Elma üreticilerimizin gül üreticilerimizin, karanfil üreticilerimizin bu iktidar zamanında bitmek bilmeyen sorunları var. Hatırlarsınız Türkiye tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yetebilen 7 ülkeden biriydi. Ama gelin görün bu iktidar zamanında tarım ürünlerini ithal eder duruma geldik. Canlı hayvan ithal eder duruma düşürüldük. Ayrıca bu durum her geçen gün daha kötüye gidiyor. Bunun yanısıra saman ithal eden bir ülke olduk!” dedi.

“İktidar Yandaşları Kayırıyor”

Ispartalı esnafın pandemi dolayısıyla sıkıntı yaşadığına işaret eden CHP’li Akın, “Sağlıklı günlere kavuşana kadar devletine kazancından kuruşu kuruşuna vergisini ödeyen esnafımız, iktidarın yandaşları kayırması yüzünden gereken yardımı alamıyor” değerlendirmesinde bulundu. CHP’li Akın; “İktidar bir gecede yandaşın milyarca lira borcunu sildi. Soruyoruz; iktidar pandemi sürecinde esnafın elektrik borcunu sildi mi? İndirim yaptı mı? Hayır. Doğalgazda da müjde dediler, ayrıca müjde vatandaşımıza zam olarak döndü” değerlendirmesinde bulundu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.