Balıkesir Merhaba Gazetesi

Aile Anayasası ile Bölge Firmaları Kurumsallaştı

Aile Anayasası ile Bölge Firmaları Kurumsallaştı
22 Haziran 2022 - 19:44

Aile Anayasası ile Bölge Firmaları Kurumsallaştı

 

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) sona yaklaşılan 36 ay süreli sonuç odaklı programlardan (SOP) geri dönüşleri almaya başladı. GMKA hem SOP yapılanması hem de ulusal düzeyde alınan tema kararlarına birlikte hizmet edebilecek bir konu olan Aile Anayasasını ele alarak Bölge firmalarının kurumsal dönüşümleri yönünde bir bilinç oluşturma hedeflerine ulaşıyor.

 

 

Aile Anayasasının Yaygınlaşması İçin Adımlar Atıldı

SAYA kapsamında Balıkesir’deki aile şirketlerinin sağlıklı bir şekilde dönüştürülmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması özel hedefi ile destek almaya hak kazanan Balıkesir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BASİAD), birçok aile şirketinin yeni nesiller ile birlikte sürdürülebilirlik sorununun ciddi bir tehdit olduğunu tespit ederek örnek model oluşturdu. Aile Anayasasını tüm üyeleri arasında yaygınlaştırmak amacıyla hazırladığı proje ile şirketlerde Aile Anayasasının uygulanması, dijital dönüşümleri ve iletişim eksikliklerine yönelik adımlar attı.

Kapasite Geliştirme Çevrim İçi Toplantı Gerçekleştirildi

Proje kapsamında GMKA tarafından Balıkesir ve Çanakkale illerinden oluşan Güney Marmara Bölgesinde faaliyet gösteren firmaların birçoğunun aile şirketi olduğunun bilinmesi üzerine Aile Anayasası ile ilgili olarak kapasite geliştirme çevrim içi toplantı gerçekleştirildi.  Toplantı ile Bölge firmalarının kurumsal dönüşümleri yönünde bir bilinç oluşturulması hedeflenirken, kamuoyu gündeminde de belli bir süre yer edinen çevrim içi toplantıya olan katılımcı sayısının yanı sıra, sonrasında GMKA’ya olan olumlu geri dönüşler neticesinde belirlenen amaca ulaşıldığı görüldü.

 

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.