Balıkesir Merhaba Gazetesi

Aileler artık diplomalı mutlu

Aileler artık diplomalı mutlu
24 Aralık 2014 - 0:04

Genel

Altıeylül Belediyesi’nin; ‘Mutlu Aile Seminerleri’ dizisi sona erdi. Dokuz programı da takip eden katılımcılara belgeleri de verildi.

Aile içi sorunların en aza indirilmesi, aile içi iletişim kazalarına son verilmesi, sağlık ve çocuk eğitimi gibi konularda halkın bilgilendirilmesi amacıyla Altıeylül Belediyesi tarafından başlatılan “Mutlu Aile Seminerleri” dizisi sona erdi. Dokuz seminerin hepsine katıldıkları belirtilen 900 aileye geçtiğimiz gün, “Mutlu Aile Seminerleri Katılım Belgeleri” törenle verildi.

Prof. Dr. Üstün Dökmen’in “Aile İçi Sosyal İletişim” konulu semineriyle başlayan seminerlerin sonuncusu Yardımcı Doç. Dr. Mustafa Aytaç Özelçi’nin “Aile ve Hukuk” başlıklı semineri oldu.

Son seminer ve belge törenine Vali Mustafa Yaman, Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur, Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu,AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan ve meclis üyelerinin de katıldı.

Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, belge töreni konuşmasında, Türkiye ve Balıkesir boşanma oranlarına dikkat çekerek, Balıkesir’deki boşanma oranının Türkiye ortalamasının üzerinde yer almasından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Başkan Kafaoğlu, “Aile içi iletişim, aile sağlığı, çocuk-din ve aile, aile hukuku gibi konularda hocalarımız eğitim seminerleri verdi. Biz eğer tek bir aileyi bile bu eğitimlerle kurtarabildiysek kendimizi mutlu hissedeceğiz”diye konuştu. HABER MERKEZİ

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.