Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ak Parti 25’nci dönem aday tanıtım toplantısı yapıldı

Ak Parti 25’nci dönem aday tanıtım toplantısı yapıldı
20 Nisan 2015 - 0:16

Genel

AK Parti Aday Tanıtım toplantısı dün Balkonuk’ta gerçekleştirildi. Adayların kendilerini tanıtan slayt sunumları sonrasında konuşma yapan adaylar Balıkesir için çalışacağız mesajı verdiler.
İL BAŞKANINDAN BİRLİKTELİK MESAJI
İl Başkanı Dinçer Orkan’ın açılış konuşması ile başlayan aday tanıtım toplantısında Başkan Orkan, ‘tanıtım toplantısına başlamadan önce Milletvekili adayımız Sayın Sema Kırcı’nın vefatı nedeni ile Allahtan rahmet başta Sema hanım olmak üzere yakınlarına sabır diliyorum’ dedi. Balıkesir’i temsil etmek için seçilen Milletvekili adaylarımızın şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. İlimizde seçime katılan tüm siyasi partiler 8 milletvekili adayını belirlemek için kendi aday profillerini ortaya koymuştur. Bizde Ak Parti olarak çeşitli araştırmalar yapılarak Genel Merkezimiz tarafından belirlenen değerli 8 adayımız ile hizmet aşkı ile kutlu yolculuğa çıkmış bulunuyoruz. İnanıyoruz ki Balıkesir halkı bizi bu yolculukta yalnız bırakmayacak ve yine AK Partiye ve kadrolarına sahip çıkacaklardır.
UĞUR ‘YENİ MECLİS YENİ ANAYASAYI YAPACAK’
Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur İse yaptığı konuşmada Babasının vefatı nedeni ile tanıtım toplantısına katılamayan Sema Kırcı’ya başsağlığı ve ailesine sabır diledi.7 Haziran seçimlerine 48 gün kaldı diyen Başkan Uğur, yeni seçimler neticesinde25’nci TBMM oluşacak ve yeni meclis yeni Türkiye’nin yeni anayasasını yapan bir meclis olacak’ dedi. AK Parti ülke genelinde birinci ve Balıkesir’de de birinci parti oldu.15 Belediyeyi aldık. 30 Mart’ta büyük başarı elde ettik. 5 Belediye’yi CHP’nin elinden aldık.
5 İLÇE’DESEÇİMLER ÇETİN GEÇTİ
Sındırgı, Susurluk, Savaştepe, Burhaniye, Marmara Adası buralarda seçimler çetin geçti. Merkez ilçede de MHP’li bir belediye Başkanı vardı. Altıeylül ve Karesi’de de yine Ak Partili adaylar kazandı. Merkez ilçede aldığımız oy MHP’li aldığı oyun iki katı. Yüzde 23 alırlarken bizim Altıeylül ve Karesi ilçelerimiz yüzde 46 oy aldı. Bu başarıyı teşkilatlarımız sayesinde elde ettik. Gece gündüz demeden koştular.7 Haziranda Ak Partiyi Balıkesir’de birinci yapmaya hazır mısınız? Diye sordu ve büyük alkış aldı. Yerel yönetim seçimlerde her mahalleyi 2-3 defa ziyaret etmişseniz yine 2şer 3’er defa kurduğumuz ekiplerle karış karış dolaşacağız.
SAMAN GAZETE DİYOR Kİ;
BAŞÖRTÜ meselesi büyük problemdi. Üniversitelere giremeyenler oldu. Suni gündem yapay gündem kalmayınca Taksimde üç ağacın yeri değişti diye Gezi olayları çıkardılar. Ülkede terör havası estirmeye çalıştılar.17 Aralık ve 25 Aralık’ta Paralel yapının Pensilvanya odaklı bir darbe teşebbüsü oldu. Ondada başarılı olamadılar. Şer güçler ,saman gazeteleri diyor ki tek çare HDP ben 3 ay önce tek çare CHP diyordum şimdi HDP anlamıyorlar ki tek çare AK Parti. Bu ülkede siyasi istikrar var.
Tülay Babuşçu ‘Yanımda olan arkamda olan kol kola olan desteğini duasını oyunu esirgemeyen arkadaşım olan olmayan herkese teşekkür ederim.’ Hiçbir şeyi kendi adımıza yapmıyor ve makam siyaseti yapmıyoruz. Bir dava siyaseti yapıyoruz. Yaptığımız elimizi attığımız her şey bu yüce dava için yapıyoruz’ dedi.

SÜRPRİZ OLABİLİRİM
Ayşe Kardaş yaptığı konuşmada ‘Pek çoğunuz için sürpriz olmuş olabilirim.Biz bizeyiz diye düşünüyorum bir metin hazırlamadım. Balıkesir’de bir temayüle katılmadım fakat bu toprakların kızı olarak Balıkesir’den bir vekil olmak istemiştim İki aydan az bir zaman kaldı. İnşallah birbirimizden razı oluruz .Siz benden ben sizden memnun oluruz. Geçenlerde Tuncay Özkan Ak Partinin üçüncü parti olacağını söyledi gülmekten kendimi alamadım. Başarı tesadüf değil çalışma ile olmuştur. Seçim kampanyası boyunca demorolize etmek için böyle söylerler. Biz Ak Parti teşkilatı olarak bu manzaraya alışığız.2023 vizyonu çerçevesinde çalışacağız.Hizmetlerle borcumu zekat olarak ödemek için topraklarıma geri döndüm’dedi.

MERHABA’ya konuşan Ayşe Kardaş çok mutluyum. Kendi memleketimden sevgi ile karşılandım. Kelimelerle ifade etmekte zorlanıyorum. Bu teşkilat 8-0 yapar diyorum.’ dedi.

Mahmut Poyrazlı’ görevimizde başarılı olmak için çalışacağız. Rabbimize her zaman hamd ettik.Zorlu bir görevde bize güç kuvvet vermesi için yüce Mevla’mıza dua ediyoruz. Önümüzdeki seçim çok önemli.7 Haziran seçimleri bir dönemeç ve yeni bir başlangıç. Hizmetlerimizin taçlandırılması. Başarılı olacağız. Besmeleyle yola çıktık .Önümüzdeki süreçte çok çalışacağız. Sıkılmadık el çalınmadık kapı yine bırakmayacağız’ dedi.9 Seçim başarısı yakaladık Bir maç skoru olarak söyleyebiliriz ki 9-0 öndeyiz başarının sonucu da şimdiden belli bu sonucu 10-0 yapacağız diyerek seçimdeki hedeflerin büyük olduğunu ve oy oranlarının yükselmesine talip olduklarını belirtti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.