Balıkesir Merhaba Gazetesi

AK Parti Balıkesir il yönetimi tanıtıldı

AK Parti Balıkesir il yönetimi tanıtıldı
19 Ocak 2020 - 22:16

AK Parti Balıkesir İl teşkilatı ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Yeni yönetim İl Başkanı Ekrem Başaran ile birlikte basın karşısına çıktı ve “çalışacağız ve gönüllere girmeye devam edeceğiz” mesajı verdi. AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran yeni yönetimin kendisini tanıttığı toplantıda belirlenen 18 kişilik il yürütme kurulu listesini de açıkladı.

“Aldığımız Tepkiler Olumlu ve Güzel”

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran il binasında düzenlenen basın toplantısında yeni yönetim kurulu üyelerini tanıtarak belirlenen 18 kişilik il yürütme kurulu listesini açıkladı. Başkan Başaran yaptığı konuşmada ” 6 Aralık 2019 tarihinde AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı görevi aldığımız günden bu yana tüm gücümüzle bu kutlu vazifenin görevlerini yerine getirmeye çalışıyoruz. Göreve başladığımızdan bu yana yönetim kurulumuzun oluşması için elimizden gelen çalışmaları yaptık. Koordinatör vekilimiz geldi mülakatlar yaptık, listeleri oluşturduk istişarelerde bulunduk. Cuma günü itibariyle listemiz onaylandı ve ilana hazır hale geldi ve Balıkesir’e ilan etmiş olduk. Çok şükür olumlu ve çok güzel tepkiler var.” dedi. Başkan Başaran 2004-2009 yıllarında beraber çalıştığı belediye meclisi üyesi arkadaşlarının da yeni yönetimde görev aldığını belirtti ve bugüne dek siyasete girmemiş ilk defa katılan arkadaşlarımız var. Balıkesir’i kucaklayacak, tüm çevrelere hitap edecek, gönüllere girebilecek bir liste oluşturmaya gayret ettik” dedi.

“Değişim Dinamizmin Bir Parçası”

AK Parti’de dinamik bir kadro yapısının korunduğunun altını çizen Başkan Başaran Başaran konuşmasında “Bir önceki yönetimde beraber çalıştığımız arkadaşlarımız vardı onlardan bazılarıyla devam ediyoruz. Bazılarının yerine de yeni arkadaşlarımızı kattık. Bu değişiklik dinamizmin bir parçası açıkçası. Yeni yönetim kurulumuzla birlikte bir an önce çalışmalara başlayarak devraldığımızı bu bayrağı birlikte daha ileriye taşıyacağımıza inanıyorum. Balıkesir teşkilatı olarak en önemli şiarımız öznesi Balıkesir olan her konunun tarafı ve takipçisi olmak olacak inşallah. Vazifemiz sorumluluğumuz ağır ve bir o kadarda onurlu. Bizler yeni yönetim kurulu olarak Balıkesir siyasetinde ağırlığımızı hissettirmeliyiz. İstişareye dayalı azimli ve gayretli çalışmayla kaliteli seviyeli siyaset yapmak ve halka kayıtsız şartsız hizmet etmek temel ilkemiz olacak inşallah. Allah çalışmalarımıza İhlas, samimiyet ve bereket versin, azımızı çok eylesin “ifadelerine yer verdi.
“Kırık Gönüller Onarılacak

Gönüllü Olanlar Profesyonel Olacak”

AK Parti İl Başkanı Başaran “Gönüllülük adaylığın üyeliğe dönüşümüne kadardır. Artık parti ve yönetim kurulu üyeliği gerçekleştikten sonra gönüllülük biter profesyonellik başlar. Disiplinle, azimle gayretle, özveriyle çalışma gerektirir. Şahsi işler mutlaka devam edecektir. Ailesine ayırdığı zaman devam edecektir. Ama parti yönetim kurulu üyeliği kesinleştikten sonra gönüllülük bitmiştir profesyonellik başlamıştır. Ben tüm arkadaşlarımdan bu hassasiyeti bekliyor olacağım. Kırılmış olanlar varsa gönüllerini alacağız. Davamıza ilk günkü aşkla, gayretle, azimle, samimiyetle eski arkadaşlarımızı da çalışmaya devam etmeleri noktasında onları motive edeceğiz inşallah. Bu bize hem güç katacak, hem de metal yorgunluğuydu diye ifade edilen her türlü sıkıntıyı bertaraf etmek adına da gayret olmuş olacak inşallah. Ben gönüller tamir oldukça, gönüller birlikte beraber oldukça bunun Cenabı Hak tarafından ayrı bir bereketle ödüllendirileceğine de inanıyorum açıkçası. Balıkesir’de inşallah 7’den 77’ye herkese ulaşacak bir yönetim oluşturmaya gayret ettik” şeklinde konuştu.

İL YÜRÜTME KURULU LİSTESİ AÇIKLANDI

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran tarafından açıklanan yürütme kurulu listesi Vahdettin Çiftçi, Mustafa Çanakçı, Haydar Aydın, Serkan Papaker, Hasan Saraç, Kemal Büyükakın, Nurten Aslan, Ahmet Acaroğulları, Mahmut Kurşun, Seyit Alper Kaya, Cüneyit Kaba, Hakkı Erdem, İlyas Kapısız, Mehmet Fatih Beyoğlu, Özkan Savran, Türkan Buğra ve Muhammed Zahid Bayram’dan oluştu. Serap Acar’ın Haberi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.