Görüntülü Haberlerİlçe HaberleriSiyaset

AK Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Öztaylan “20 yıllık Hizmeti 5 Yıla Sığdırırım”

Öztaylan "Allah ne bizi mahcup etsin nede bize güvenenleri mahcup etsin"

AK Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Öztaylan “20 yıllık Hizmeti 5 Yıla Sığdırırım”

Öztaylan “Allah ne bizi mahcup etsin nede bize güvenenleri mahcup etsin”

AK Parti Bandırma Belediye Başkan Adayı Cemal Öztaylan MERHABA’ya değerlendirme yaptı. Öztaylan adaylığı ile ilgili “Allah Balıkesir’e ,Türkiye’ye Müslüman Türk Milletine hayırlı kılsın.Bizede hayırlı hizmetler yapmayı vesile kılsın. Allah ne bizi mahcup etsin nede bize güvenenleri mahcup etsin” dedi.

Bandırma’ya dönüşünde halka hitap eden Öztaylan burada Bandırma’nın kayıp 15 yılına dikkat çekti. Kayıp yılları telafi edeceğini belirten Öztaylan,  5 yıla 20 yıllık hizmetini sığdıracağının sözünü verdi.

Ak Parti Bandirma Belediye Baskan Adayi Oztaylan 20 Yillik Hizmeti 5 Yila Sigdiririm 1

“1 Nisan Şakası Yapar Gibi Göreve Geldim”

Öztaylan, “Bu memlekette hizmet varsa bunu biz yaparız. Ben AK Parti ve Cumhurbaşkanını sevmekten gurur duyan biriyim” dedi. Öztaylan, 1 Nisan şakası yapar gibi yeniden Bandırma Belediye Başkanı olduğumda Bandırmada yaşayan hangi partili olursa olsun hizmet aşkıyla hizmet sundum. Benim bıraktığım Cumhuriyet meydanını bile tamir edemeyenlere gereken cevabı 31 Mart’ta vereceğim. Hak, hukuk, adalet diye İstanbul’dan Ankara’ya yürüyerek aramayacak ve hiçbir kayırmacılık yapmayacağım ”şeklinde konuştu.

İlçe Başkanı Net Konuştu “Fitne Fesadı Yok Edeceğiz”

Bandırma’da AK Parti içinde fitne ve fesada yer verilmeyeceğinin altını çizen AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan, “Cemal abimizi çocuktan tanırım. Şimdi bize bazı söylemlerle devrim oldu yok şöyle diyerek konuşanlar oluyor ancak biz onların samimi olduklarını görmüyoruz. O nedenle onlarla işimiz olmaz” dedi.”

Ak Parti Bandirma Belediye Baskan Adayi Oztaylan 20 Yillik Hizmeti 5 Yila Sigdiririm 2

Öztaylan: Aday Değildim Ancak…

Bandırma Belediye Başkan adayı Cemal Öztaylan “ Vallahi de billahi de aday değildim. Ancak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Bey’in araması sonunda aday oldum.”dedi. Onun talebine karşı gelemezdim diyen Öztaylan şöyle konuştu: İşe benim yaptığım ama onarılamayan Cumhuriyet Meydanındaki mermerleri yenileyerek başlayacağız. Bandırmalıların en büyük özlemi il olmaktır. Ben zamanında Tekel binalarını vilayet binası yapılması amacıyla satın almıştım. Başkan olduğumda o arsanın tapusu ile beraber bakanlığa giderek işte vilayet binamızın yeri burası diye hediye edeceğiz.

Ak Parti Bandirma Belediye Baskan Adayi Oztaylan 20 Yillik Hizmeti 5 Yila Sigdiririm 3

Öztaylan: Sahil Bandını Ele Alacağız

Bandırma’nın denizle buluştuğu sahil bandını oradaki Esnafları mağdur etmeden düzenleyeceğiz. Livatya’dan başlayacak ve Tekel arazilerine kadar uzanacak olan sahil bandını yeniden düzenleyeceğiz.

Belediye’de 368’den  Binli rakamlara

Ak Parti Belediye Başkan adayı Öztaylan “ Ben belediye başkanlığını bıraktığım gün Bandırma Belediyesinde 368 kişi çalışıyordu. Bunların bir kısmı da Büyükşehir yasası ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesine geçtiler. Lakin bugün Bandırma Belediyesinde çalışan sayısı bin oldu. Ben kimsenin ekmeği ile oynamam, oynanmasına da izin vermem. Zira ekmek kutsaldır. Ancak Bandırma Belediyesinde kimsenin bankamatik memuru veya işçisi olmasına da izin vermem.”dedi.

Öztaylan: “Geliyorum Diyen Depreme Hazırlıklı Olalım”

Öztaylan Bandırma ilçesinin deprem kuşağı üzerinde olduğuna dikkat çekti. Geliyorum diyen depreme karşı hazırlıklar yapmak zorundayız dedi. Öztaylan, “ Bu çerçevede Bandırma’da deprem sonrasında merkez üssü olarak kullanmak üzere Bandırma Belediyesinde 165 dönüm yeri resmi yazı ile  talep ettik. Bu merkezde deprem sonrasında kullanılacak malzemeler koyacaktık. 15 Bin kişilik yemekhane ve fırın yer alacaktı. Çadır kenti, altyapı ve kanalizasyon kısımları Büyükşehir olarak biz yapacaktık. Bandırma Belediye sadece bize yer verecekti. Ancak o yeri bile Büyükşehire vermediler”ifadelerine yer verdi.

 

Öztaylan: 203 Dönümde Yeşil Alanlar Olacak

“Liman üstü diye tabir edilen 203 dönüm eski ordonat arazisine yüzde 60’I yeşil alan olacak şekilde vizyon bir proje yapacağız. Bu proje içinde konut alanları, yürüyüş yolları, yeşil alanlar, benzinlik ve alış veriş merkezleri olacak. Kenarında bulunan kişilere ait olan yerleri de 18 uygulaması ile projeye dahil edeceğiz. Bu proje için önce Bandırma’daki Mimarlar ve Mühendisler Odasını davet edeceğiz. Onların düşüncelerini alacağız. Bu projedeki nelerin yanlış olduğunu öğreneceğiz. “ Dedi.

Kandemir “Balıkesir’e Aşığız Desteğinizi Bekliyoruz”

Haber: Nursima Akyürek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu